Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kvalita MSI

Dobrý den, dokázal by mi někdo recenzovat kvalitu ntb od MSI oproti např. Asusu? Slyšel jsem na tuto značku jak klady, tak zápory a tak píšu i sem. Dál jsem pak slyšel, že některý ntb mají špatný monitory, že problikávají, apod. Co je na tom pravdy?

• Vyjde na stejno, dokonce i Gigabyte v urcitych tridach dokaze bezproblému konkutovat, kde mnohdy i Asrock má lepsí osazení, ci zakladní desky mají více vrstev jak zakladní x4 u Asus pod 150€ a né jen..
*Hlavne never tomu, kdyz kupujes Asus nebo MSI, ze kupujes neco kvalitnejsího nez ostatní, toto jiz nekolik let neplatí..

Za Dell notebook obvyle zaplatis vic a pokud budeme srovnavat tzv. herni notebook, tak Alienware od Dellu je take drazsi. Naopak srovnavali bychom notebooky vyslovene podle stejne ceny, zjistis, ze Asus a MSI za stejnou cenu se tomu Dellu pomalu ale jiste vyrovnaji. Predevsim kvalita MSI se casem zlepsovala, u Dellu to je naopak, kvalita sla dolu, takze se rozdily zacnaji pomalu stirat.

Za me tedy souhlas, ze Dell je v noteboocich stale nejlepsi, ale budu-li hledet i na cenu, tak mohu zjistit, ze to MSI nebo Asus uz se jim i vyrovna.

Za Dell zaplatíš srovnatelné peníze. Když totiž započítáš kvalitu zpracování (včetně materiálů) a záruku, tak je najednou ten Dell s cenou srovnatelný. Navíc dostaneš podporu, o jaké se ti u Mší, Aušusů a podobných čínoidních takyvýrobců nikdy nedostane.

Samozřejmě, pokud hledáš notebook za co nejnižší cenu a neřešíš faktory jako podporu, zpracování a záruky, je Dell zcela mimo hru. Nicméně když se dnes kouknu na to co lidi kupují, tak jsou to právě ty Delly - a dělají to paradoxně zejména ti, kterým se Dell nějak rozbil, protože zjistili, že ten servis opravdu funguje a je pohodlný, a že si za to stojí připlatit (zvláště když má člověk v PC důležitá data).

Když totiž započítáš kvalitu zpracování (včetně materiálů)

Prave kvalita zpracovani sla dolu, bud jsi se nesetkal s aktualni a minulou radou Dellu nebo se orientujes jen v notasech za 40K a vys. Ale Dell byl drive jasnu volbou i v notasech za 20K a tam je to dnes ala MSI a Asus, v podstate i Lenovo nema upne blby notasy.

Priplatek za podporu a rychle vyreseni uz casteji rozbteho notebooku nez drive, resi hlavne lide ve firmach, kde den bez pocitace jsou ztracene penize, tam je Dell stale jasnou volbou, u bezneho domaciho zakaznika je mnohem vic na zvazeni, zda se ten Dell skutecne vyplati oproti Asus, MSI, Lenovo (ne ze by byl horsi ale je to v podstate skoro to same za vice penez a s nadstandardni podporou).

Mojí prioritou je ntb v ceně 50k, do téhle ceny se s Alienware nevejdu, takže jediná volba mi zbyla právě postovaný MSI, základ je gtx 10. řady.

Další věc by mě zajímala, jak je to s možností upgrade g. karty, některý modely to umožnují u MSI, lze vyměnit např. gtx 960 na 1060 nebo můžu upgradovat pouze v daný serii?

Co jsem se já setkal se závadami monitorů,jak se ty bojíš,tak to povětšinou nikdy nebyla příčina v samotném zobrazovači,ale v užvejkané kabeláži vedené kolem pantů. Každému NB, tomu za 5 nebo za 50k neprospívá časté otvírání/zavírání. Notebooky většinou odcházejí z důvodu mechanických závad.