Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hodně pomalý start windows

Dobrý den,
mám problém s notebookem....Mám notebook starý už asi 6-7 let, ale pořád výkonný...Byly na něm Windows 7 64bit... Minulý rok jsem si nainstaloval windows 10, všechno šlapalo bez problémů, rychlý start i vypínání...až do neděle...V pondělí jsem zapnul notebook, naskočilo logo výrobce, pak šedá obrazovka a nic....až tak po 3 minutách se teprve začaly startovat windows...naskočilo modré logo windows, pak zase černá obrazovka, pak po cca minutě naběhla obrazovka "vítejte" a pak ještě asi minutu, než naskočila plocha...pak ale všechno fungovalo normálně, takže jsem to nějak nebral v potaz...ale v úterý, to bylo snad ještě delší, než ten systém vůbec naběhl. Nevím, co se mohlo stát...sice pak naběhne a všechno běží, jak má, ale ten start je divný. Jsem jen obyčejný uživatel, žádný expert, vůbec netuším, co se mi s notebookem mohlo stát...Pustil jsem antivirák, ten nic nenašel, v prohlížeči událostí také žádná chyba...Nemůže mi někdo, prosím, poradit, čím by to mohlo být? Včera jsem zkontroloval a vyčistil registry (Ccleaner), stáhnul jsem si online scanner od ESETu, nic....všechno je v pořádku, ale po spuštění...prostě než se systém natáhne...
Už opravdu nevím, co mám dělat....
Děkuji.

CCleanerem jsi to dorazil. Nejlepší rada je znovu nainstalovat OS včetně formátování disku.Je-li NB ještě výkonný,tak uvažuj o SSD. Hlavně žádné ČISTIČE a zrychlovače. Optimální systém zvol 8.1 případně 7.Já na svůj stařičký Acer dal SSD EVO,nainstaloval XP a bez kecání,klidně se přihlásím do soutěže o rychlý start.

• Protoze jak CC sáhne na registry, tak to koncí novým vláknem na poradna.net :-)
* Divej, registry udavaji jak se má co chovat, mala zmená, predstav si to jak zmenu v klimatu, staci malá odchylka coz je se projevy na velkych dusledcích a ver, ze Pánové z CC neví lépe jako Microsoft, jak pouzít registracní klíce, CC jeste mozná pro windows XP ale tak..
TiP ~ Jestli jsis udelal pred rozházením a zmene zalohu Registru, tak je restartuj..