Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přeinstalování windows bios

Chci se zeptat zda se dá přeinstalovat Windows z prostředí BIOSU, protože se při zapnutí počítače nedostanu na plochu. Pokud by to šlo mohl by mi někdo konkrétněji popsat jak? Děkuji.

Windows si můžeš přetáhnout na "flešku" třeba pomocí WinToFlash. Stáhnout je můžeš dokonce přímo z microsoftích stránek a pak jen zadáš Origoš klíč. (např. zde https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/ windows7) pokud máš W7. Nabootovat to můžeš třeba při startu počítače, zkus si všimnout jestli tam na obrazovce někde neblikne např. BOOT MENU F2 bývá to tam popsané. Nebo jak píše pan MM.

• Do BIOSu nemusis vubec, nemas ani proc, tam se vetsinou chodi pri prvnim nastaveni pro PC.
• Dle znacky PC|NTB, existuje akcni klavesa '[F.]' k vyvolani "BOOT MENU" kde muzes zvolit, z ceho chces pokracovat ci instalovat.
TiP ~Zda-li mas NTBook, nebo pc ALL in ONE, obsahuji jiz rezervované misto na HDD (tzv Recovery partition), kde uz je predehrany 'WIndows' i s ovladaci.

Je to nějaký "značkový" nebo "skládačka" ??? U značkových PC (s předinstalovaným systémem) bývá oddíl pro obnovení, pak stačí po zapnutí nebo restartu stiskat F8 a v menu vybrat obnovení systému (nejlépe bez nastavení a dat). Netřeba nic stahovat a hlavně, je to včetně potřebných ovladačů, zejména pro laika PODSTATNĚ vhodnější, než se pokoušet o instalaci. Pro rejpaly, je to "čistá instalace".

Nefunkcni spusteni sa resi tak ze sem napises co presne za windows a jak presne to je nefunkcne a jak presne to kto znicil, a nasledne sa trebars dozvies ze v zavislosti od Windows sa napr. cez F8 sa da liezt do moznosti opravy a vratit bod obnovenia, alebo do nudzoveho rezimu, apod.
Windows nie su zadarmo, instalacku potrebujes taku pre ktoru uz mas na tom PC kupenu licenciu resp. instalacny kluc. Neni to jedno. Neviem jak si prisiel na to ze chces Windows10.

Jenže když se to opravuje tak tam bývá takotý to kolečko a ono tam není a prostě je to mi příjde seklý. Nechal jsem to den běžet když jsem byl v práci, ale i tak nic. Jenže já nemám žádný CD s windowsama ani nic takovýho a jediné co mužu při spuštění udělat je vstoupit do biosu.

cd s windows sa da stiahnut z microsoftu. Daj si do google slova stahout medium windows 10 pro jiny pocitac, a stiahne ti to tool a ten tool ti vytvori USB stick, mackas ze chces instaalcku pre jiny pociotac. USB stick to uplne vymaze tak tam nestrkaj nejaky s cennymi datami.
P.S. tusim to vie aj vypalit DVD neviem zhlavy.
Mozes skusat este Shift-F8 pocas startu ci nenabehnu nejake moznosti opravy Win.

Ked mas iso tak iso sa da vypalit na DVD (pravy klik - vypalit obraz). Ono neni jedno co tahas, nekto pisal ze tam je iso a ne at si to stahnes, ked nemas sajnu.
Mas prazdne DVD? Ak ne, tak budes potrebovat tool ktory to da na USB. Skus najprv tzv. microsoft USB download tool. Ale neviem ci to je aj na W10. Normalne sa to naklika na webe tak jak som pisal ja, instalacka pro jiny pocitac a vsetko to urobi samo aj na USB, je to robene pre blbych. Stacilo ti dat do google tie slova co som pisal. Teraz skus najprv MS USB download tool a vyber to iso a daj mu USB stick.