Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Připojení k síti Windows XP

Na starém notebooku jsem provedl přeinstalování Windows XP. Vše proběhlo v pohodě, ale zasekl jsem se na nastavení připojení na internet. Může mi někdo polopaticky krok po kroku jako laikovi poradit, jak nastavit notebook tak, aby se mi připojil jak na domácí wifi, tak na jakoukoliv veřejnou síť? Díky všem.

Tak jsem zjistil, že jsem sice nainstaloval windows XP, ale současně mě ma disku zůstal i původní. Po zapnutí mě naskočí černá obrazovka, musím zmáčknout F1 a na další obrazovce mám vybrat, které windows chci spustit. Co mám udělat, abych se toho původního zbavil?

Nezustalo tam nic puvodni, snad si nemyslis ze ked zvolis ted druhy ze nabehne ten druhy.

Ked to je bootmenu XP tak to malo este subor tusim boot.ini a tam sa nastavuje bootmenu, dostanes sa na neho aj z ovl.panely-system, tam v sekcii o spustani systemu. Tak si vymaz ten riadok s tym druhym.
Vyssie Win pouzivaju BCD zaznamy, tie sa uproavuju pomocou prikazu bcdedit alebo klikacim easybcd, vo vyssich win samozrejme, XP to nepodporuje.

jsou obě volby funkční?
chce to zeditovat boot.ini - je systémový, skrytý, může být read-only:

attrib c:\boot.ini
attrib -R c:\boot.ini

až po povolení zápisu zeditovat třeba v poznbloku:

notepad c:\boot.ini

pokud jsou xp na prvním oddílu, má vypadat zhruba takto - komentář v uvozovkách je volitelný:

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Windows XP SP3 Professional" /noexecute=optin /fastdetect

Je tam rozdělený disk na C a E. Takže na úvod si můžu vybrat. Teď musím jeden systém odebrat, ale nevím jak. Při instalaci jsem si pravděpodobně nevšiml rozděleného disku a provedl jsem instalaci na druhou půlku. Nejlepší by bylo odstranit vše a začít znova. Poradíte jak?

jsem ve správě počítače - správa disků. Tři tabulky vedle sebe. První - pq service 4,88GB v pořádku, druhý - C - 53GB v pořádku a třetí, nyní bez označení, původně E, 53GB nepřiřazeno. Jak zformátovat C, netuším.

Žádný OS se dobrovolně nezasebevraždí tím,že by si zformátoval svůj oddíl a tím se zničil.Nabootuj z něčeho jiného a pak to půjde.Připojit disk do jiného PC a formátovat tam Ti radit nebudu,kdoví co bys provedl.Stačí bootovací medium od libovolné verze Windows,CD s Linuxem,CD s UBCD,Rescue CD,Hiren's Boot CD aj.

Tak se mi to povedlo. Sice to trvalo celý den, ale vzhledem k tomu, že to bylo poprvé, tak jsem spokojený. Takže za zoufalce se nepovažuju. Mám zformátovaný disk, bez rozdělení, nainstalován win XP včetně SP3 a zakysnul jsem opět na připojení na wifi. Na kartě připojení se mě zobrazuje pouze připojení kabelem, chybí bezdrátové připojení k síti. Protokol TCP / IP je nainstalovaný. Co dál?

začít odsud:

Chipset Type: Mobile Intel 945PM Express

pokud se k tomu krámu acer dnes nehlásí, ovladač chipsetu je u intelu.

grafika:

Graphics Processor: ATI Mobility Radeon X1300

zkusit: https://www.acer.com/ac/cs/CZ/content/support-prod uct/254?b=1
podle grafiky vypadá, že TravelMate 6460 bude podobný kousek, ale parametry si dohledej.

pak tam bude nějaká síťovka, zvukovka, wifi.
konkrétní typ určí diagnostický program, někdy rozebrání toho krámu zespodu a přečtení typu karet, nebo zjištění neznámých zařízení podle varianty 3.

Připadám si jak u porodu. Instaloval jsem ovladače, po dlouhé době se mi podařilo připojit se na wifi, signál vynikající, zařízení pracuje správně. Objevila se mi domovská stránka - seznam.cz. Jenže - s chybami, dole na liště je hláška - dokončeno, na stránce však došlo k chybám. Ze Seznamu se již nedostanu vůbec nikam, hlásí mi to stránku nelze zobrazit i když jsem normálně připojen. Pokusy o nějakou nápravu zatím marné.