Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak přesunou aplikace na SD kartu v Androidu 6?

Zdravím, mám v telefonu paměťovou kartu zformatovanou jako přenosné úložiště a chtěl bych přesunout aplikace. Jak to mám udělat? Karta funguje dobře, můžu ji prohlížet nebo na ni ukládat věci, ale ať rozklikl u jakoukoliv přesunutelnou apku tak mi v sekci úložiště nenabízí možnost přesunu na SD kartu.

Karta se zobrazuje takto
sogcnrvh3
Nabídka na přesun nikde
oac6g314f

Nevím co jsem udělal špatně.

Musíš si vybrať, buď budeš používať SD kartu ako prenosné úložisko - nič tam nepresunieš, za to s tým môžeš manipulovať medzi rôznymi zariadeniami..., alebo ako interné (volá sa to "adopted internal storage usage") a potom tam môžeš presúvať aplikácie...- ale už ju z mobilu nebudeš môcť vybrať a používať niekde inde...

Aha, skvělý. Léta to šlo a teď prijde Android 6 a musím nesmyslne vázat kartu k mobilu. Snad není pravda...Jako interní bych to nakonec i skousnul, ale když dám formátovat jako interní, nějakou dobu je tam 20 procent a pak formátování zmizí a telefon přestane kartu úplně zobrazovat. Musí se restartovat a pak napíše, že je karta poškozená a že chce zformátovat, tak ji dám jako přenosné a to uz jede bez problémů.Karta není rozbitá.

Nikdy nikdo neříkal,že vyšší verze Androidu znamená lepší chod founu. Mnohokrát se psalo,že hlavní nevýhoda A6 je velmi špatná možnost ukládat na kartu aplikace.O tom,co jde na kartu rozhodne instalátor,který případně nabídne i přesunutí. Většinou ale tuto možnost najdeš zašedlou.

mám v telefonu paměťovou kartu zformatovanou jako přenosné úložiště

Na přenosné úložiště nelze instalovat aplikace. Je potřeba naformátovat jako Internal storage.

You can use micro SD card in Android Marshmallow with two options:

Internal storage (aka adoptable storage in Android Marshmallow). You can use micro SD card in Android Marshmallow as internal storage to expand internal storage. You can save anything on the SD card. Please read this guide on how to use micro SD card as internal storage.

Portable storage. You will use the micro SD card mainly to save your media files or backups. You cannot install apps to it. Most apps will not use it for their app data. Please read this guide on how to use micro SD card as internal storage.