Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak změnit zobrazení monitorů po startu PC

Ahoj, mám tuhle kartu
https://www.alza.cz/hp-nvidia-quadro-k5000-d411167 .htm?kampan=adpla_vyrobci_none_komponenty_c_20219_ EN064j2&gclid=CJaZ4bzog9ICFSsq0wodGP8Cgg. Karta má 2xDP a 2xDVI, mám 2 monitory, jeden je připojený přes DP a jeden přes DVI. Když zapnu PC, vidím obraz pouze na tom monitoru který je připojen přes DVI. Obraz na monitoru který je připojen přes DP se ukáže až při přihlášení do Windows 10. Nemůžu to nějak změnit? Obraz přes DP je pro mě primární.

BTW: Jaký je rozdíl v těch DVI? Když se dobře podíváte, nejsou stejné. Díky za informaci.

To zavisi od biosu karty.
Niekedy moze nieco byt aj v normalnom biose k nastaveniu, ak mas UEFI VBIOS. Pripadne ak ma karta obe v sebe aj uefi aj legacy da sa skusit aj ten druhy (ak ma karta prepinac tak prepnut, alebo v biose v sekcii CSM nastavit UEFI alebo legacy VBIOS). Nutne je potom mat Win nainstalene s UEFI boot ak sa pouziva UEFI VBIOS.

V DVI rozdil neni, to su VGA piny.

Jestli to chápu dobře, mám jít do BIOSu na základní desce do sekce CSM a zvolit položku UEFI nebo legacy. A co je lepší? Windows 10 jsem nainstaloval jako UEFI.

A k čemu jsou ty VGA piny, právě pro připojení k VGA monitoru?

lepsi neni nic. Ale mozu byt potom oba monitory s obrazom pocas bootu. Pisal som ze bud ma karta prepinac uefi/legacy alebo sa to moze dat v biose prepnut alebo to vobec neprepnes ak to karta nema, alebo sa da nastavit niekedy aj ze ktory monitor sa puzije pre boot ak mas momentalne uefi bios nastaveny, vsimaj si to slovo alebo.

VGA piny su k pripojeniu VGA monitora. Ale na novych kartach nemusia byt vobec zapojene.

Tak jsem zkusil po přepínat různé možnosti ale výsledek je stejný, jako by karta dávala vždy přednost DVI před DP. Myslel jsem, že DP je lepší pro přenos dat jak DVI. Jinak vypínač jsem taky nenašel a ty plasty se mi sundávat z karty nechce. Nějaká jiná rada?