Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HDD neustále se točící na plný výkon i s minimálním využitím

Zdravím,
mám notebook (Acer Aspire VN7-572TG) a k němu poslední dobou poměrně dost používám externí disk (Verbatim 1tb, přesný typ nevím) a jelikož k němu často přistupuji, tak pokavaď ho zrovna využívám mám ho připojené v pc celou dobu (ne pokavaď na pc dělám něco, na co tento disk vůbec nepotřebuji, v těchto chvílích ho nepřipojuji). Avšak dnes se celý den potýkám s problémem, že i když disk není využíván (nic na něm nedělám), tak se neustále točí řekl bych na plný výkon. Přitom například včera toto vůbec nedělal. Zkoušel jsem ho přepojit do jiného USB portu, zkusit jiný kabel, ale to nepomohlo. Abych se ujistil, že chyba není v PC, připojil jsem jiný externí disk a u tohoto tento problém nenastal. Ještě dodám, že tento Verbatim disk s problémem je značně novější (mám ho asi rok, avšak aktivně využíván až poslední tři týdny) než starší WD disk, který ale tento problém absolutně nemá. Proto se chci zeptat, zda s tímto problémem má někdo již zkušenost či ví co s tím.
Předem díky

Vsetky disky sa furt toci, a maju len jeden "vykon" tocenia. Preco si myslis ze by sa mal tocit inac?

Vypinanie diskov pri nepouzivani sa da nastavit vo Windows alebo to ma disk v sebe nastavene. Skontroluj si ze ti dementny windows nedefragmentuje na pozadi a podobne, pravy klik na nejaky disk - nastroje - defragmentacia - uplne vypnut plan defragmentacie.

Disk nema ziadne naplno a naprazdno, dela stejny hluk pri stejnej veci. Ak je teraz hlucnejsi tak je mozno mechanicky vadny apod. Alebo na neho stale niekto pristupuje (myslis hluk pohybu hlav?)
V samotnom disku je aj nastavenie akustickeho managementu, ale to sa samo od seba neda prenastavit. Nic ine neovplyvni hlasitost pri prevadzke.
Vypinanie pri necinnosti som uz pisal, da sa nastavit vo Win alebo ssa disk vypina sam (elektronika disku)

Dobře, díky moc za rady. (MM.. ano, to jsem myslel.. omlouvám se za špatný popis, tolik se v tom nevyznám. myslel jsem to, že na něj neustále něco přistupuje). Teď jsem ho připojil a jdu hledat co si ho tak oblíbilo a proč je neustále v zátěži.

Tak jsem to chvíli pozoroval a zjistil, že si ho z nějakýho důvodu oblíbil antivir (Win Defender) a z pro mě naprosto nepochopitelnýho důvodu tam má i Chrome asi 10 procesů. Proč sakra Chrome používá můj externí disk? Takže poprosím ještě o jednu radu, jak donutit Chrome nebo Win, aby ten disk nebyl ze strany Chromu využíván? Protože nevidím důvod proč má Chrome využívat můj disk, když ho vůbec nepotřebuje a nic pro Chrome důležitýho na něm není. Je tam vlastně jen obrovská kupa různejch dokumentů, který přenáším, takže je potřebuji mít na externím disku.

Kazdy antivir sa da v nastaveniach obmedzit napr. aby nerobil plny scan na externych diskoch a podobne.
Alebo to treba nechat par hodin nech to prescanuje.

Nastavenia defendera su v ovl.panely- windows defender

P.S. a nemyslim si ze ti tam leze chrome, konieckoncov vsetky okna chrome sa daju zavret krizikom, potom nebudes mat nikde ziaden chrome proces, a potom uvidis ci disk furt hrka.

Problém je spíše v tom,že kvalitní externí disk sám umí režim vypínání při nečinnosti,jak sám uvádíš,že WD nemá problémy. Spíše u toho Verbatimu bude asi problém. Vypínání externího disku asi nelze v PC nastavit. Zkus ten Verbatim někam zazálohovat a zkusit zformátovat (NTFS).

Odpoj zariadenie v pravo, dole v lište. Ak odmietne, máš problém, nejaký SW zapisuje alebo číta. Zisti v Správe (spodnej v lište) čo ti vyťažuje ex.disk. Vykrúť tomuto programu krk.

Jedine, že by ti začali chrastiť "zhrdzavené" ložiská.