Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Připojení z VirtualBoxu k internetu a tiskárně

Zdravím, předesílám, že nemám žádné zkušenosti s virtuálním PC. Byl jsem nucen o něm začít uvažovat, protože s koupí nového PC (Lenovo) s předinstalovaným OS Win 10 Home mi některé programy (dosud hodně používané) přestaly chodit.
Nainstaloval jsem tedy Oracle VM VirtualBox 5.1.14 s OS Win XP. I když jsem postupoval podle rad na internetu, nemohu se stále připojit z virt. počítače na internet, dále nemohu ovládat ani tiskárnu HP DeskJet 2130 serials. (Programy, které ve Win 10 Home nechodily ve Win XP pracují v pohodě).
Může někdo poradit jak to řešit? Předem dík za odpověď.
M. Kára

Mozno je treba nainstalit guest additions, nech to vytvori tu virtualnu LAN. Alebo pri instalacii virtualboxu je na to zaskrtavatko aby instaloval LAN komponentu. Teraz neviem zhlavy. Defaultne to snad je nainstalene a povolene ako NAT, t.j. malo by ti to ist.
Mas nejake antiviry a podobne v guest systeme? Ak ano skus ich vypnut uplne.