Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Změna grafické karty

DObrý den, před pár dny jsem tu měl příspěvek o radu s PC sestavou a fakt jste mi pomohli (hlavně sambilionk).
Jelikož jsem student a PC dostanu až na narozeniny což je v květnu, tak mám ještě hodně času na rozmýšlení.
Moje navrhovaná sestava byla GTX 1050 ti STRIX a g4560, al teď mě napadlo, že rx 470 jenom o 500kč dražší než 1050 ti, je skoro o 50% výkonější než ta GTX 1050ti. Vyplatí se tedy koupit o 500 Kč dražší rx 470?
Navrhoaná sestava: https://www.czc.cz/200384,62389,204104,143541,1656 32,168555,204576,68431,201926,195860/kody

Nikdy procesor nezpomaluje grafickou kartu, jen se muze stat, ze pri tom procesoru nedosahne grafika na svuj plny potencial. Nicmene procesor je 2+2 v podstate byvale i3 (Intel posilil to Pentium nejspis v ocekavani konkurencniho RyZenu), takze je temer jiste, ze v hodne hrach, ktere jsou narocne na vykon graficke karty, ale neprilis narocne na vykon procesoru, se ta RX470 vyuzije na 100%. Jen v nekterych hrach, ktere potrebuji hodne procesoroveho vykonu se muze stat, ze procesor nebude mit dostatecny vykon na uziveni te grafiky.
GTX 1050 Ti je dobra volba grafiky, take neprohloupis, pokud ji vezmes, ale pokud mas ty penize na tu RX470 s kvalitnim chlazenim, tak si urcite o nejake ty FPS polepsis.