Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herní sestava - poradte s výběrem koponent

Zdravím vás,
potřeboval bych poradit ohledně mé sestavy.
Jsem v tomto ohledu lama a nechtěl bych udělat nějakou blbost.
Očekávám od ní možnost taktování, tichý provoz, slušné chlazení, velmi slušný výkon na hry i ta estetika hraje roli.
Mám drobné nejasnosti ohledně chlazení CPU (nevím jestli se vejde do bedny, nebude překážet ramkám)
O vodním chlazení moc neuvažuji.
Dále mám nejasnosti o grafické kartě. Nevím jakou. Spíše se přikláním k GTX (nižší spotřeba a teplota), ale potřebuju si to ujasnit.
No kdybyste mi mohli pomoci s výběrem bedny, nějaký lepší návrhy. Nechci žádnou srágoru. Očekávám kvalitní provedení, kvalitní odhlečnění a hlavně chlazení.
Na a ještě nějakej nápad na modul předního info displeje (teploty, otáčky fanu atd., možná s regulací otáček)

No kdybyste měli návrch na nějaké zlevnění sestavy, tak sem s ním. Nechci utrácet "příliš" za Hi-end zboží.
Zde jsem si tak něco málo poskládal. Doufám, že jsem na nic nezapoměl.

CPU: Intel Core i5-7600K 3,8 Ghz 6900Kc www.czc.cz
Chladič CPU: Scythe SCNJ-4000 Ninja 4 1400Kc www.czc.cz
Deska 1: GIGABYTE AORUS Z270X-Gaming K5 - Intel Z270 4900Kc www.czc.cz
Deska 2: ASUS ROG STRIX Z270F GAMING - Intel Z270 5400Kc www.czc.cz
Deska 3: MSI Z270 GAMING PRO CARBON - Intel Z270 5000Kc www.czc.cz
GPU 1: GIGABYTE GeForce GTX 1060 WINDFORCE OC 3G, 6GB GDDR5 7900Kc www.czc.cz
GPU 2: GIGABYTE Radeon RX 480 G1 Gaming, 8GB GDDR5 7000Kc www.czc.cz
RAM: Corsair Vengeance LED Red 16GB (2x8GB) DDR4 3000 3600Kc www.czc.cz
SSD: Samsung SSD 850 EVO - 250GB, Kit 3200Kc www.czc.cz
HDD: WD Black (FZEX) – 2TB 3900Kc www.czc.cz
DVD-ROM: ASUS DRW-24D5MT, černá, bulk 370Kc
CASE: iTek NINJA 1100Kc www.czc.cz
Větrák: + Arctic Fan F12 Silent 129Kc www.czc.cz
Zdroj: Corsair CX Builder Series 600W 2000Kc www.czc.cz

Moc díky za případné rady.

Desku od Asusu, grafiku od Asusu nebo MSI (Gigabyte je horsi chlazeni), RX480 nebo GTX1060/6 si musis ujastnit sam (RX480 vitezi v DX12, GTX1060/6 v DX11, osobne bych volil GTX1060/6).
Dal tam mas dost male SSD, jestli hodlas hrat hry, tak bych nesel pod 500GB SSD, klidne to tebou vybrane, ale mam pocit, ze srovnatelny Crucial MX300 je levnejsi.
Pomerne hodne tragicka skrin, na pretakt s touto skrini bych radeji nemyslel, budou vyssi teploty na procesoru.
Pridavne vetracky souvisi se skrini, ale pokud zminujes pretakt, tak tam hodit Silent ventilator se snizenyma otackama je asi nejak divny nemyslis?
No a zdroj se taky nepovedl, na pretakt potrebujes nejen dobrou desku, ale i kvalitni Gold zdroj, kterej bude dodavat presne to, co nastavis, takze pokud Corsair, tak jedinne RMi nebo RMx.