Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mikrotik mAP - vstup internetu do portu ETH2

Ahojte.
U rodičov je príjem internetu od providera cez wifi anténu Mikrotik SXT Lite5 ac. Kábel je zvedený do wifi routra. Chcel by som vymeniť starý dosluhujúci wifirouter za nový Mikrotik mAP RBmAP2nD. Je možné LAN kábel z antény zapojiť do Mikrotiku do portu ETH2(POE out) aby to napájalo anténu a zároveň aby ETH2 slúžil ako vstup internetu?
Alebo vstup netu musí byť pripojený výhradne do ETH1?

Dík za odpovede.

A nepotrebujem router? Routuje, ta anténa? Do jej nastavenia nemám prístup. To nastavil provider a ja som pripojil už iba router v obývačke.
Ten chcem vymeniť za mAP. Zapojené by to bolo: Anténa-->mAP. DHCP by malo byť zapnuté na anténe či na mAP? Budú sa môcť k mAP pripojiť cez wifi rôzne zariadenia? TV, Notebook, mobil....? Dík.

Routuje, ta anténa? Do jej nastavenia nemám prístup. To nastavil provider a ja som pripojil už iba router v obývačke.

to zistíš úplne jednoducho - zapoj kábel z antény priamo do ntb, PC...ak nastavíš získať IP adresu automaticky a dostaneš ju- tzn. z DHCP = anténa routuje a nepotrebuješ ďalší router...

Ale otázka je, či dostane aj druhú a ďalšiu IP.

o čom to preboha píšeš? DHCP server prideľuje iba jednu IP adresu ? Pochopiteľne, že ak je anténa v móde router, potom mu stačí už iba AP, ktorý na jednom porte prijíma signál cez kábel a ďalej vysiela wifi...a samozrejme sa chová tiež ako switch.

Jasné... myslím že je to ako píšeš. Keď si dobre pamätám, ntb bol nastavený na Získať adresu IP automaticky. Takže anténa routuje, dhcp prideľuje IP adresy. Takže k mAP by sa mali dať pripojiť cez wifi ostatné zariadenia.
Chcel som hlavne info ohľadne toho vstupu z antény do portu 2. Podľa obrázkov na nete, port2 nemá MAC adresu, tak som nevedel, či sa to takto môže použiť. Touchwood mi odpovedal, tak hádam to takto bude fungovať.
Dík.

V podstate je to plnohodnotný Mikrotik, rozšířený po startu o automatickou detekci, takže si osahá sám, kde je internet, jestli je kabelem, vzduchem (o to déle startuje).
Po startu se dostaneš do Mikrotik OS, jaký znáš z jiných MT, takže pokud si jej nastavíš, může být WAN z jakéhokoliv portu.