Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Neúspěšná instalace windows 10

Dobrý den, nejde mi nainstalovat w10. HDD jsem před tím zformátoval vše v pořádku až do chvíle než se sám restartuje PC aby se mohl instalovat w10. Poté naskočí černá obrazovka, přestane se točit mechanika a nic se neděje, jen bliká podtržítko v levé rohu. Nevíte co a tím ?
Změna kategorie, původně: Software (karel)

Asi ste si pri inštalácii vytvorili JEDINÚ partition o veľkosti 100% objemu disku. Inštalácia nedokázala vytvoriť potrebnú zavádzaciu partition, ktorá by mala mať cca 5% z celkového objemu disku. Spustite inštaláciu znovu a nechajte na inštalácii aby si vytvorila potrebné partition. Nijak do toho nezasahujte.

ANO. Je to špatne - spotrebovali ste 100% objemu disku. Inštalácia nedokázala vytvoriť potrebnú zavádzaciu partition, ktorá by mala mať cca 0,5% z celkového objemu disku. Spustite inštaláciu znovu a nechajte na inštalácii aby si vytvorila potrebné partition. Nijak do toho nezasahujte.
Až keď budete mať Windows 10 riadne nainštalovaný, potom cez "správcu diskov" si zmenšite objem disku "C" a zo zostávajúcej časti si vytvorte ďalší oddiel "E" a naformátujte si ho.

Zajímavý postřeh. Sám jsem bezproblémově instaloval na HDD pouze s jedinou partition (formátovanou mimo instalačku Windows) Windows 10 a a žádnou další partition si instalačka nevytvořila! Nebude chyba ve způsobu výběru pořadí bootování (prvně musí jít z media s instalačkou, po restartu již z HDD)?
Jinak zde pěkně popsáno: http://www.servispckupka.cz/jak_reinstalovat_windo ws_10_instalace_systemu.php

Základní deska má samozřejmě bios. Asi před měsícem jsem instaloval w10 poprvé a vše fungovalo v pořádku. Po připojení jiné grafické karty a naistalovaní ovladačů,se začal později PC někdy sám od sebe vypínat. Myslel jsem si, že je to tou graf. kartou, ani přeinstalování ovladače nepomohlo. Zkusil jsen sehnat jinou, jela v pohodě ale problémy přetrvávaly. Pak se to začalo horšit a když už jsem se nemohl dostat ani do biosu. Vytáhl jsem baterku. Vše fungovalo ale grafické karta občas zobrazovala obraz a občas ne. Pak se začalo pc zase vypínat tak jsem se rozhodl windows přeinstalovat. Vložil jsem CD, po restartu najel do biosu, zvolil boot z DVD a pokračoval, no a pak se dostáváme k tomu formátovaní přesně dle návodu a pak už to znátr. Zkusím ještě ten postup od microsoftu.

Zrus z disku vsetko napr. pomocou killdisk alebo pomocou prikazu diskpart (podprikaz list disk, select disk spravne cislo, clean) apod. Do prikazoveho riadku sa da dostat aj z instalacky.
Pred instalaciou nemas nic formatovat pretoze nemas mat co formatovat - nemas mat ziadne oddiely na disku. Problem maju len moc snazivi co si tam vytvaraju oddiely a formatuju a potom sa divia.

Dnes jsem tedy zjistil, že w10 je již naistalován a to tak, že při zapnutí jsem mačkal F11, to mě koplo do menu, kde si mám vybrat oddíl ze kterého chci boot. Zvolil jsem HDD a po chvíli se mi načetl systém a normálně mohu fungovat, bez jakéhokoli problému. Ovšem při vypnutí a následném zapnutí PC, nebo při restartování, naskočí opět úvodní obrazovka a pak to přeskočí na tu černou obrazovku s blikajícím podtržítkem. Pokud chci normálně pracovat na PC, musím znovu PC restartovat zmáčknout F11 a zase přes zvolený boot z HDD se PC normálně rozjede. Myslíte, že by mohl být problém v zavaděči ? Zavaděč mám ve formátu GPT.

Urcite tam mas nejake Boot mode s moznostami Uefi/Legacy/Both. Mas si nastavit UEFI, ked chces bootovat z particie >2TB.

A GPT tabulku oddielu mas vytvorit nejakym boot managerom ktory to podporuje, napr. gparted apod. Alebo to nechat na instalatore, instalacku nabootovat v uefi mode. Neni to jedno treba si spravne nabootovat instalacku. On vytvori GPT ak je nabootovany v uefi mode a ak je disk uplne cisty (po clean z diskpartu napriklad).
Skontroluj si jak mas oddiely na disku a ci su MBR alebo GPT alebo co, napr. pomocou gparted.

Problém je, že se nemohu nikde dočíst nic o uefi. Návod k použití u sebe samozřejmě nemám, ale ať googlim jak chci, nikde nevidím nic o uefi. Základní desku mám MSI h55-e33. Ovšem když prolistuji přes příkazový řádek disk, mám hvězdičku u formátu GPT.

Tak problém vyřešen ! Všem moc děkuji za příspěvky. Vyřešil jsem to tak, že jsem znovu spustil "reinstal" Windows. Pomocí příkazového řádku a diskpart a příkazu clean vyčistil disk a následně převedl diskový oddíl GPT na MBR pomocí příkazu "convert mbr" . Po dokončení instalace a následném automatickém restartu jsem najel do biosu a tam změnil primary boot device z 2,2 TB Infinity na SATA, znovu restart a už vše funguje naprosto v pořádku. Takže ještě jednou moc díky hlavně užitečným komentářům :-) no a zase jsem o něco chytřejší ;-)