Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Dva monitory

Dobry den.Potrebuju poradit.Mam novej pocitac,kterej ma grafarnu se dvema vystupy na monitor(DVI).Kdyz tam zapojim monitor a spustim pocitac,tak mam na plose cernou obrazovku na ktery muzu hejbat bilou mysi a jezdit treba i za roh:-)Nevim co s tim.Musi se to nejak dat prepnout.Dekuju

Je to grafika EN8600GT,operacni system Win XP Home.Pri startovani pocitace nic videt neni,jenom az kdyz nastartuje,tak se zapne monitor a je ne nem cerna plocha s mysi,se kterou se da jezdit az za roh obrazovky.Zkousel jsem to zapojit do obou vystupu a nic.Jakoby to bralo vzdycky,ze to je sekundarni monitor ci co.

A jaký to má smysl, zkoušet připojovat JEDEN monitor střídavě na DVA výstupy? Jestli ti teda nefunguje na žádném DVI výstupu, tak je nejspíš nějaký problém se systémem. Nebo i hardwarový problém, pokud není vidět ani průběh bootování.

Než jsi začal experimentovat, tak počítač fungoval?

ovladač nvidia má taky utilitu - možná ji najdeš v ovládacích panelech, možná na ploše - která se stará o nastavení dualview (já mám integrovaný intel, tak ti přesný název ani barvu ikony neporadím). tak ji použij a nastav co chceš mít na kterém výstupu, a jsi hepy.
primární monitor poznáš tak, že na něm vidíš průběh bootování, aspoň u normálních chipsetů to tak funguje.

Ja nechci mit dva monitory.Jde jenom o to,ze mam grafiku se dvema vystupy DVI.Na LCD mam vstup VGA(modrej).Mam taky redukci DVI->VGA na grafarne ze ktery to vedu na LCD.A kdyz zapnu komp,tak se nabootojou wokna.Prubeh spousteni nevidim,jenom se mi pak zapne LCD,na kterym je cerna obrazovka a muzu po nem jezdit mysi,treba i za roh

A ked kliknes pravy klik mysou tak sa objavi menu kde je aj "vlastnosti"? Ak ano tak si tam nastav ze mas len jeden monitor, a kde je zapojeny (niekde v rozsirenych nastaveniach by to mohlo byt).

Ale k tomu aj ina vec - ak nevidis ani vypisy BIOSu, tak tam mas vacsi problem, ptz. potom si neviem predstavit ako tam chces nainstalovat Windows nanovo (vid tvoja druha dnesna otazka) ak na obrazovke nic nebudes vidiet.
Najprv to skus nastavit vo Win spravne a potom sa uvidi. Alebo skusit aj clear CMOS ci sa neobjavi aspon BIOS.
Ak nic ine tak pozicat si monitor s DVI a nastavit to s nim. Alebo to odnes predajcovi nech ti to nastavi tak aby to fungovalo s tvojim monitorom.

pravu mys vtedy ked tam mas tu ciernu obrazovku s kurzorom. Ak su namiesto sipky presypacie hodiny tak cakaj dokym sa dopresypaju.
Znova opakujem ak nevidis ani vypisy BIOSu a ak nemas monitor s DVI odnes to tam kde instalovali ten Windows nech to nastavia tak aby to normalne fungovalo.