Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tovární instalace Win na NTB-nefunkční Nvidia grafika

Zdravím,
Notebook(Lenovo IdeaPad Z570 --- WIN7 64bit, Intel core i5-2450 2.50 ghz, 4gb ram ddr3,intel HD 3000\nvidia Geforce GT630M 2gb gddr3,HDD 500gb)
NTB byl pomalej a tak jsem úplně přeinstaloval windous přes aplikaci OneKey Recovery. vše super,ntb je zase rychlí.
ALE
nedaří se mi spustit žádnou hru na grafice Nvidia(ovladače 285.90,byly naistalované jako součast reinstalu Win ale taky jsem je stahl ze stranek Lenovo) a PhysX 9.16.0318.nepomaha ani když v nastavení Nvidia přidám program do seznamu a nastavím spouštění přes Nvidia kartu.
vyzkoušel jsem:
-nainstalovat ovladače přes win Update-např diablo 3 spustit šlo ale pak Win zahlasil chybu že graficka karta nvidia630m nelze vysunout.ntb jsem chtel restartovat ale zamrzl.
-přes stranky Nvidia jsem stáhl ovladače pro svou notebook grafiku 378.49 a vysledek stejny.
-worms ultimate mayhem na steamu se mi spusti launcher,kliknu play a hra se ani nespusti.
-worms revolution(opět steam):zobrazilo chybu:hru se nepodarilo spustit(špatná platforma).
v minulosti jsem už jednou takto přeinstaloval windous a tyto potíže sem neměl,takže nechápu proč je mám teť.
Budu rád za jakoukoliv radu

Ked urobis uplne kompletne recovery na SKUTOCNY vyrobny stav Win7 (a ne nejake "factory" co si win10 vymyslel) a potom ZIADNE ovladace neupdatuj ani nic podobne, tak to ide?
Inac potrebujes nainstalit aj intel ovladace, nestaci instalovat nvidia. A idealne tie co su na webe vyrobcu notebooku, ptz to testoval vyrobca s tym ntb. Tie z nvidie nikto netestoval s tvojim ntb, tak ani nikto nemoze vediet ci to ma aj fungovat s tvojim ntb.

Hry co se daji hrat na integrované INTEL grafice funguji bez problému.třeba hexen,blood 3d nebo 8bitboy na steamu.jakmile pustim něco na nvidii tak se to bud nespusti(285.90-ovladace stazene od výrobce na strankach lenovo-momentálně naistalované) nebo spusti a pak hra spadne a ntb zamrzne (378.49)
Zatím nenastala modrá smrt.

Po recovery ma vsetko fungovat, tak jak to je v recovery bez akejkolvek zmeny. Ne po cistej instalaci. Po cistej instalacii musis nainstalit vsetky ovladace. Najprv chipset a pre intel grafiku, az potom nvidia.

Pytal som sa ze jak to je hned po recovery. Ak je to blbo uz tam, tak to moze byt trebars aj nejaka HW zavada.

tak jsem preinstaloval opět WIn pres One key recovery,neistaloval jsem zadne ovladače grafiky,nechal jsem v ntb ty predinstalované.
no a stejně to nefunguje.
na Steamu resident evil 4 Ultimate HD se ani nespustí(vysledek stejny i kdyz se pak prepnul u exe souboru hry aby se spoustel na karte nvidia)
worms revolution se dostanou na loadingovou obrazovku a pak se hra taky vypne.

Není třeba nvidia grafika nějak blokovaná windousem?

Ked nejdu hry ani spustit, tak by som hladal ze preco nejdu spustit. Mozno potrebuju aby si nainstalil nejaky visual C++ runtime, alebo maju problem s niecim vo Win, alebo s ovladacmi. Najprv by som siel do windowsupdate a tam dal vsetky updaty co najde nainstalit, a po update restart Win a znova hladat updaty az kym to nebude kompletne.
Ked nic tak skusit ovladace z webu vyrobcu notebooku, aj tie pre intel grafiku a potom tie pre nvidia grafiku. Presne pre ten model ntb. Potom robi hra co presne ked ju spustis? Teraz vypise co ked ju spustis?

P.S. a chod do ovladacie panely - programy, a tam v zozname nainstalenych programov ak je nejaky antivir alebo ina podobna hovadina, tak ho odinstaluj, a restart Win. A skus hru.

1)visual C++ runtime steam nainstaluje pri prvnim spusteni hry.
2) Win update: mam naistalovany vse zpusobem restart/vyhledat/instalovat a porad dokola az to nic nenaslo.
volitelne aktualizace jako zvukovka realtek a ovladace na grafiky jsem tet neinstaloval.nainstaloval jsem je o dva reinstaly Win zpet a vse bylo jen horsi viz uvodni post.
3) ovladace z webu vyrobce mam uz predinstalovane ale taky jsem je i stahl od vyrobce a v predeslich pokusech instaloval.predinstalovane a stahle z webu vyrobce jsou ty same.
4)tet kdyz hru spustim,nevypise nic.u zastupce hry v klientovi steam se objevy text spusteno a hned zase zmizi.obrazovka ani neproblikne.ale indie hry nebo jen proste starsi tituly na ktere staci integrovana grafika intel,jedou absolutne v poradku.
5)antiviry jsem vyzkousel dva.McAfee a avast.McAfee byl predinstalovany a tak jsem ho aktualizoval a aktivoval(je tet momentalne v ntb nainstalovany).v predchozim reinstalu win jsem mcafee hned vyhodil a nainstaloval free avast(ten jsem mel v ntb predtim nez jsem poprve preinstaloval win a vse slapalo,pomalu,ale slapalo).ten mel spoustu vedlejsich funkci jako herni rezimy a cistici funkce,takze se k nemu vracet asi nemam ze?.
- bohuzel skusit ntb bez antiviru je snad nemozne,win hned zacne rvat ze ze spousta veci neni zabezpecena a nejde se snim domluvit.nestacilo by ho jen vypnout ?
6)vecer az se dostanu domu zkusim nainstalovat diablo 3 a spustit ho primim kliknutim PTM na exe soubor ve slozce z hrou a vybrat moznost spustit na invidii.v predchozich pokusech to pouze o teto hry fungovalo ale uz nevim ktere ovladace v ten moment byli v ntb.takze to skusim znovu,treba se nekam pohnem.
A taky chci podekovat za snahu mi pomoct :)

Visual C++ runtime su aspon 10 rozne. Mas teda nainstalene ktore? Viz ovl.panely-programy. Ked sa program ani nespusti, tak bud je to chybajucimi runtime kniznicami, alebo antivirom. Alebo nastavenym blbym jazykom v ovl.panely-narodne nastavenia.

Antivir mas len odinstalit a ziaden novy tam neinstalit. Win nech si rve, hlasenia sa daju vypnut. Bez antiviru vsetko funguje. (a po restarte sa ti ma stejne aktivovat defender vo Win, tak neviem kto ti tam co rve)

Tak jsem odinstaloval antivir a najednou resident evil 4 funguje absolutne v poradku,spusti se,hraje se opet ok.jeste nainstaluju dalsi hry abych si to ozkousel.mám pomalej net takže to chvili potrvá.
Win update mi najednou nabízí VOLITELNOU aktualizaci Microsoft security essential 4.4.304.0 a 4.9.218.0
Hádám jako náhradu za antivir.mám to nainstalovat ?

Microsoft Visual C++ mám nainstalované tyto:
2005 Redistributable
2008 Redistributable x64 9.0.30729.17
2008 Redistributable x64 9.0.30729.6161
2008 Redistributable x86 9.0.30729.17
2008 Redistributable x86 9.0.30729.4148
2008 Redistributable x86 9.0.30729.6161
2010 Redistributable x64 10.0.40219
2010 Redistributable x86 10.0.40219

tak jsem vyzkousel hry:
sky force
worms revolution
resident evil
vše jde krásně spustit na nvidii,nikoliv však na integrované intel grafice(vyzkousim další hry jako indie hry atd). mám případně z win update nainstalovat aktualnější ovladače které se jmenují:
1)Intel Corporation - Graphics Adapter WDDM1.1,Graphic Adapter WDDM1.2 - Intel(R) HD Graphic 3000
2)Intel system 10.1.1.38 má to velikost 58kb