Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno AMD fx 8320e zablokovany ?

Zdravím, mam podozrenie ze procesor ide len na 4 jadra.
v CPU-Z mi ukazuje 4 cores 4 threads ale v HW info 8 cores 8 threads ale iba 4 ukazuje že „pracuju“ (na prntsc. Cpu#0)

Zostava
GPU -ASUS Dual Rx 460 OC
Ram -8Gb
MB -MSI 970A-G43 Plus
OS -Win 10 x64

Toto som nasiel na nete ukazuje to v Cpu-z 8c 8t
http://www.guru3d.com/articles-pages/amd-fx-8320e- processor-review,6.html

toto je moje
4Qku

skusal som CPU unpark ale nepomohlo

Za potvrdenie alebo vyvratenie mojho podozrenia vopred Dakuejem .

• Tak ji odkrizkuj, uloz a zkus to znovu, jak uz to píse Kája simpaták, tato moznost "nemá" byt nastavena ci zakrizkovaná..
• Zda-li se situace nemeni, staci jen zadat v BIOSe (jak uz je uvedeni vyse) a zadat [LOAD DEFAULT] (puvodni hodnoty), neboj, RESTART hodnot je jen pro BIOS né Windows.
TiP ~ Zda-li nemuzes najit RESTART DEFAULT je prirazen ke klavese [Fx], treba F8 pro obnoveni a F10 pro ulozeni, dle BIOSU.
(jedna MSI 970 Gaming, coz bude mit identicky BIOS se mi tu vali v krabici, tak muzu popriade nahlednout)

dal som prec fajku, isiel som do biosu dal som F6 optimized deafult settings save and reset a teraz ukazuje bez fajky 1
a v programe 8c 8t len ukazuje 1400mhz (v tom #CPU0) v klude ale ked nieco robim tak to ukazuje na 3500

Takze Dakujem vsetkym za rady vyzera ze to uz ide ako ma ist