Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem USB NAS s RAID 1

Ahoj,
Válí se mi doma několik různých 2,5" disků.
Existuje nějaké hotové zařízení, které umí NAS se dvěma disky připojenými přes USB?
Hlavní je pro mě:
HDD jak SATA tak IDE nebo přes USB //IDE a SATA na USB mám.
Samba (připojit jako síťový disk)
DLNA
WebDav výhodou.
Záloha jednoho disku na druhý, něco jako RAID 1
Nic tak specifického jsem nenašel.
Nechce se mi vyhazovat peníze cca. 8200,- za NAS a disky,
když by mi stačilo to, co je uvedeno výše. Nějaký rok by to vydrželo.
Do budoucna nějaký NAS synology plánuji, ale teď by stačilo toto.

Záohy prostě střídej - lichá a sudá záloha. Na disky pouštěj občas SMART testy, při záloze můžeš provést verifikaci. Pak se maximálně stane, že přijdeš o jednu zálohu a druhá ti zůstane a ještě navíc včas zjistíš, že disk začíná odcházet.
Sám mám na NAS nastaveny pravidelné měsíční hlouvkové testy, takže o tom, že se něco děje se včas dozvím.