Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Fotobanka použití fotek

Jak poznají kde koupené fotky používám?Nebo to mi může někdo kontaktovat když uvidí u mě na webu jeho fotku tak mi napíše ukaž doklad že ji máš zakoupenou? Nebo jak to funguje?

ano,aj to čo si napísal sa môže kludne stať,proste ku každému audiovizuálnemu výtvoru,ktorý niekde nejakým spôsobom zverejníš musíš mať doložitelné zvolenie autora/vlastníka autorských práv /či už ich písomné povolenie alebo zakúpenú licenciu/ na ďalšie používanie,zverejňovanie,tvorbu derivátov z pôvodného výtvoru a ich ďalšiu verejnú produkciu.......mnohé ochranné zväzy autorské a agentúry rovno dávajú podnet na súdoch,takže potencionálne nelegálnych užívatelov autorsky chráneného obsahu kontaktujú priamo orgány činné v trestnom konaní za účelom podania vysvetlenia a preukázania potrebných náležitostí,záleží od okolností a od toho,ako sa kto bude domáhať svojich práv,niekedy je len kontaktovaný prevádzkovatel webu,kde je zverejnený takýto obsah a dôjde k zablokovaniu/zmazaniu dotyčnému obsahu....mnohí autori audiovizuálnych diel sú registrovaní u nejakej agentúry alebo ochranného zväzu autorského a rovnako majú aj registrované svoje diela,takže rozoznať,kto kde čo a ako používa nieje vôbec ťažké.....