Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Fotky, videa z telefonu zobrazit na TV - jak?

Ave. Potřebuju přehrát prezentaci (hafo fotek, nějaká videjka) ze smartfounu na TV. Nejde to "vykrákat" a uložit na flešku (nepřišel jsem na to, kde jsou soubory uloženy - jedná se o MMS fajly). Telka je LG 49UH6107 s WebOS3.1, telefén nevím (žlutý ]:), zřejmě nějaký Xiaomi Miui, manželka to dostala od děcek). Napadá mě spojit to skerzevá wifi a klonovat obraz na TV. Najde sa dobrá duša, která by mě navedla správným směrem? Upozorňuju, že jsem v tomto směru totální lamka... Za případné rady předem dík.

• Jde jen o jednorazovou prezentaci ?
* Osobne jsem zkusil Chrome Cast, nebo prímo pres "Ruter", kde ruter je i TV box, na telefonu, v klasickém prohlizeci fotografií (v telefonu) jen kliknu na "moznosti" => "sdílet" => "TV" (dalsí moznosti tam jsou mail, Bluetooth, etc) párovací klíc (není-li zobrazen) je vetsinou 0000

TiP ~ Jde pouzít i alternativa [LG Cloud], kde jde fotogalerie ci video spustit primo z cloudu.
* Ono, i ten prenos fotek na USB klíc nemusí byt spatné resení (v pripade jednorazové projekce), najít fotky v tom telefonu nebude snad az tokový problém
Píchnou telefon prímo pres USB asi nic nedá vid ?.

*Nemám vyzkouseno.
"LG TV SmartShare-webOS" : https://play.google.com/store/apps/details?id=com. lge.lgsmartshare
[img=https://cdn.apkmonk.com/images/com.lge.lgsmartshare.png]https://cdn.apkmonk.com/images/com.lge.lgsmartshar e.png[/img]

Předpokládám, že ten žlutý (:-)) foun má Android. Ten má možnost sdílení obrazovky. Televizor LG má v nabídce aplikací (na ovladači něco jako domeček, ale je to zřejmě šipka) možnost zvolit v "Konektor zařízení" chytrý telefon a dále Sdílení obrazovky. Nejdřív je nutné telefon s třelevizorem spárovat zadáním PIN, který televizor nabídne. Celým postupem tě televizor provede, funguje solehlivě.