Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaky slusny disk s max. kapacitou?

Potrebuju neco v kategorii 6 - 10TB, ale - po nedobrych zkusenostech se Seagate a "sindelovym zapisem" - nevim co vzit. Predbezne premyslim nard WD Gold, doufaje ze nema takove "vymozenosti" jako sundelovy zapis plneni heliem atd. Chci to do nejakeho serveru na ukladani videostreamu, celkem tak 30TB mista pro data (redundantne = predstava 4ks 8TB a jejich synchronizace na ty same 4 v jine bedne)

- mate nejake zkusenosti s temahle kapacitami/co je dle vas nejrozumnejsi?

• Tuto situaci bych urcite resil pres [WD RED] nebo [Toshiba MD] v profilu 'RAID'. • Jaké HDD bych zvolil ?

* Myslim ze opodstatnena a 'dle mne' nejlepsi volba HDD je :
1) Toshiba 4|6 To /* MD04ABA400V 2) Western Digital Purple 6 To 3) WD Red 6 To nebo WD Red Pro 4 To

s disky neporadím, tak hustokrutopřísné krámy neznám.

celkem tak 30TB mista pro data (redundantne = predstava 4ks 8TB a jejich synchronizace na ty same 4 v jine bedne)

i když existuje opravitelnost u videozáznamů a dílčí chyby neznehodnotí celé video, do jbod bych nešel.
raid5 pak bude dobrá ochrana proti neznámému chování nových disků.

No, moje predstava = nezavisle disky - nechci je spojovat do nejakeho jbod. Po sw strance to mam poresene - ukladani zaznamu na jednotlive disky (relativne libovolny pocet disku, rovnomerne rozlozene mezi ne), soucasne ten samy zaznam se bude ukladat identicky na disky ve fyzicky jinem stroji na jinem miste. Budou oddily treba /sdb1 .... /sde1 (prvni disk neco maleho pro system), dostupne pres nfs, o zbytek se postara software. Databaze si bude pamatovat ze nahravka X je na stroji 1 disk C, a stejne tak na stroji 2. Pokud by jeden z disku odesel, po vymene se zesynchronizuje s tim z druheho stroje.