Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zamrznutí WIN10 při startu

Dobrý den, aktualizace WIN10 není nikdy nic dobrého. UŽ párkrát se mi stalo že jsem po nich měl problémy. Proto jsem je začal odkládat co nejvíce. Včera se ale NTB sám začal aktualizovat. Po dokončení se restartoval. Ale zamrzl v nacitaci obrazovce WIN. Několikrát jsem zkusil restart a nic nepomaha. Bod obnovení nejde. Downgrade Buildu taky ne.Proto prosim o pomoc co mám dělat :( , jediné co funguje je nouzový režim

Ked funguje nouzovy rezim tak zrejme windows funguje a pada to na nejakych tvojich veciach co mas nainstalene, mozes si pozret udalosti ze ci tam neni zaznam preco to pada, mozes odinstalovavat aplikacie ktore sa seru do systemu trebars antiviry alebo zakazovat zariadenia tym sa zakazu ovladace, apod. Prescanovat to na viry s mbam a eset online scannerom a podobne. Otestovat povrch disku v HD tune.
Nechat ho v nacitaci obrazovce Win 24hodin, on microsoft je dost dementny a kludne to moze trvat, apod. Ale ked si to uz resetol uprostred update tak to uz si posahal nabeton. Jak si prisiel na to ze "zamrzl"?

Zrejme bude desina cpať jej generikum ako náhradný ovladač GK, chipsetu a kto ho vie ešte aký iný nekompatibilný šmejd.

Hľadanie je náročné, kde je pes zakopaný.

Ja to robím v obrátenom garde. Mám manuálne vypnuté záplaty. Najprv spustím tento originál xindel od MS: wushowhide.diagcab, ktorým vyhľadám raz do mesiaca (koncom) nové záplaty z ktorých si vyberám. Ak v políčku po vyhľadaní zrušíš fajku vo wushowhide.diagcab, potom máš s touto nekompatibilnou záplatou pokoj, nafurt.

Samozrejme mám o.i., ako bonus, image (bitovú) zálohu vyladeného a čistého systémového oddielu lebo nepoužívam antiviry ani Defender. Iba mám manuálne, rokmi rokúcimi nastavený integrovaný Firewall Windows (exportovaný už od OS Vista,W7,W8.x) so stovkami mnou pridaných blokácií portov, IP, blokovaním Telemetrie, ceip, appraiser, apod.

Dúfam, že súbor *.wfw nebudú dediť moje prapravnúčence na OS W10 ozn. v 22.tisícročí pod edíciou: SuperStárTeraqubit GTX.

Treba to preistotu nechat aj ked sa to prestalo tocit. Aj ked teda asi to nepojde ale ked to nenechas tak nevies. Ked uz si to ale vypol pocas toho update tak tazko povedat v jakom to je stave. Mozes skusat v nudzaku vsetky mozne obnovy, alebo reinstal.
... prip. skus preinstalit ovladace z webu vyrobcu HW. V tom nudzaku.