Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Sprava disku v notebooku

Zdravim poradnu..

Pred par dny jsem "fasnul" novy notebook,resp. zarizeni 2v1 (Lenovo Yoga 900S).
Vsiml jsem si,ze od vyrobce je rozdeleny disk na C-Windows a D-data..Kdyz kouknu na spravu disku,je tam nejaka,pro mne nesmyslna dzungle disku-viz obrazek..
Byla tam jeste jedna cast disku,oznacen jako primarni,mel cca 23GB,ten jsem smaznul a spojil s C-ckovym..Chtel jsem ale ten 23GB spojit s tim D-ckovym,to mi ale nejde(nabidka v kont.menu proste k spojeni s D nebyla,jen s C diskem)..

Neporadi nekdo,jak zvetsit D-ckovy disk spusobem,ze bych ubral z C-cka?Samozrejme,bez nutnosti reinstalace..

Jen dodam,ze zarizeni je s OS Win10Home..Po rozbaleni a spusteni,zadani udaju se hned aktualizoval na verzi 10.0.14393.693.(Win10RS1)..Nevim,jaka verze tam byla pred tou aktualizaci..V C-ckovym oddilu byl i Win.old,ten jsem ale pomoci "Cistice disku win" odstranil..

Predem dekuji za ochotu..

Nebol tam product key.
Prirad pismeno tomu oddielu pre obnovu aj tomu OEM oddielu a kukni co tam je. Pismeno pridas v prikaze diskpart - spustis prik.riadok ako spravca, diskpart a tam si pis
list disk
select disk spravne cislo
list partition
select partition spravne cislo
assign letter=X
exit

pisemno X mozes zmenit na jake chces. Namiesto slova partition sa da pouzit aj slovo volume, neviem co je v tvojom pripade spravne ak bude problem s jednym tak skus druhe.

Zrejme delam neco spatne,pac pismeno neprideli:

DISKPART> list disk

Disk ### Status Size Free Dyn Gpt
-------- ------------- ------- ------- --- ---
Disk 0 Online 238 GB 2048 KB *

DISKPART> select disk 0

Disk 0 is now the selected disk.

DISKPART> list partition

Partition ### Type Size Offset
------------- ---------------- ------- -------
Partition 1 System 260 MB 1024 KB
Partition 2 Reserved 16 MB 261 MB
Partition 3 Primary 216 GB 277 MB
Partition 4 Recovery 1000 MB 216 GB
Partition 5 Primary 20 GB 217 GB
Partition 6 OEM 1000 MB 237 GB

DISKPART> select volume 4

The volume you selected is not valid or does not exist.

There is no volume selected.

DISKPART> select partition 4

There is no disk selected to set the partition.
Select a disk and try again.

DISKPART> assign letter=E

There is no volume specified.
Please select a volume and try again.

napis tam
select disk 0
select partition 4
assign letter = X

nemixuj list partition so select volume, pisal som bud pouzivaj partition alebo pouzivaj volume. Neni to jedno. A trebars mozes si citat co ti to odpoveda, aby si vedel co to po tebe chce. Tie pismena co to pise nie su nahodne zhluky.

Dekuji za ochotu..
Tak 4-ku se povedlo prejmenovat,ale tam nic neni.:Zobrazi slozky,ale az po "zmene moznosti zobrazeni zlozek a polozek" a to: $RECYCLE.BIN
Recovery
System Volume Information
Otevrit nejdou,prej je pristup odepren..
Particie OEM nejde prejmenovat,resp: mi pise tohle:
DISKPART> select partition 6

Partition 6 is now the selected partition.

DISKPART> assign letter=H

There is no volume specified.
Please select a volume and try again.

Je tam zlozka recovery, ne nic. Cez pravy klik sa pripadne da pridat prava pre everyone a pozret si co tam je v tom recovery, ale v principe ide len o to ze ci to zmazat tiez alebo co s tym chces robit. Do 1GB asi nenacpali cely image Win, to dost pochybujem.

Chce po tebe aby si zvolil volume, neviem preco, daj si list volume a potom select volume a az potom assign. Ale tiez tam toho asi moc nebude. OEM oddiel by som tam radsej nechal, ktovie ktore OEM tooly ho pouzivaju a na jake ucely.

Omlouvam se,jsem po nocni a jeste jsem nespal,tak nejak mi to nemysli...

Ak napise nejaky error tak najprv skus delete parttion override, ak furt error

Tohle pomohlo,cili uz to mam tak jak jsem si to predstavoval a jak jsem to chtel..D je navysen a v spravci disku je konecne "poradek"..

Mockrat dekuji za pomoc a rady...