Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Koupě notebooku

Dobrý den, mohl byste mi někdo prosím poradit s koupí notebooku? Chtěl bych se vejít do 15k, našel sem jich spousty, ale pokaždé se mi něco nelíbilo. Ať už to byl chybějící hdmi port nebo malý ssd disk. Budu ho využívat zejména k surfovaní na netu, psaní prací ve wordu, excelu atd., dále pak na sledování filmů, úprava fotek. Velmi často cestuji, takže bych raději notebook do 15 palců. Velký nechci. Jde mi o to, abych si nekoupil notebook za 7k a za rok za dva bude tak zasekaný, že se nebude dát skoro používat. Našel jsem tyto dva, které se mi aspoň trochu zamlouvají :Toshiba Satellite Pro R40-C-114 a Lenovo E31 80MX00LRCK . Za každou radu budu rád. Jsem laik, takže se v tom tolik nevyznám. Děkuji za odpovedi

Notebook funguje o 2roky presne stejne ako dnes, to neni salama ze sa pokazi. Ked sa to o 2roky seka tak si tie Windows zasral uzivatel sam nejakymi virmi a antivirmi a inymu skvelymi blbostami, a da sa to vratit na vyrobny stav.

Vadi ti maly SSD tak si vyberas notebooky bez SSD? Akoze je 100x lepsie mat maly SSD, jak ziaden SSD.
(P.S. "SSHD" neni SSD, pozor na to).

SSHD je HDD s miniaturnim SSD ktory je pouzivany iba ako cashe (avsak nieje to plnohodnotne SSD) je to vlastne neco jako kdyby nekto z bycikla robil motorku s tym ze by iba lepiacou paskou ku kostre prilepil nadrz na benzin, ale motor by ziadny nebol... takze je to len "marketingove placebo" avsak okrem ceny to v nicom nepridava, rychlost zvysi zanedbatelne, ak vobec.

Otazka je kolko tam chce ukladat dat. Kolko fotiek? 1fotka je povedzme 2MB, 100fotiek je potom 0,2GB. Filmy nosi so sebou? Nemoze ich mat na USB sticku apod?
Ak mu staci ten 128GB SSD, tak nech si to kludne kupi.
Ked chce velky disk, tak nech si kupi notebook s HDD alebo SSHD.

Ja by som bral kludne ten asus. Ak je to fakt kovove, a ma to aj fullHD IPS display. Len to chce prehodnotit zbytocne mnozstvo dat co so sebou ludia vlacia a nevlacit ich so sebou. SSD je aj o nejakych sto gramov lahsi jak HDD, ale ok hmotnost ntb treba pozerat celkovu, kazdy ntb je iny.
Pripadne nebal by som sa ani SSHD, tazko povedat ci to fakt castejsie dochne, nemusi to zdochnut tak rychlo. Ale SSD je len ciste SSD. Nic ine.
P.S. a SSD neni citlive na narazy, na rozdiel od mechanickych hovadin, ktore maju vadne sektory len co clovek s tym rychlejsie pohne :)