Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomalé sťahovanie z USB (MacBook Air)

Dobrý deň, chcem sa opýtať, či je normálne veľmi pomalé sťahovanie vecí z usb do môjho počítača a naopak. Na počítači mi stiahne napríklad 200 fotiek za max minutú, a na tomto 10 min+

MacBook Air (13-inch, Early 2015)

Vopred díky!

Ked to nahravas na USB stick tak bezne USB sticky mavaju zvycajne zapis okolo 5-10MB/s. To je obmedzenie samotneho USB sticku, interne. Citanie z USB sticku je typicky rychlejsie, kludne aj tych 40MB/s cez USB2.0

Si myslim ze neni normalne ked ti to ide 1MB/s. To je jak keby ti to slo na internet alebo v norme USB1.1 kvoli nejakym problemom v HW alebo OS. Alebo tam mas nejake ochranne programy ktore vsetko posielaju na internet.

Normalne to urcite nie je.
Skus vypnut indexovanie USB kluca cez spotlight.
V systemovych nastaveniach prejdi na Spotlight, tam zvol zalozku Privacy a cez "+" tlacidlo vyber svoj USB stick.

[img=/file/view/28144-spotlight-png]http://pc.poradna.net/file/view/28144-spotlight-pn g[/img]

Pripadne si over ci nemas zapnute sifrovanie disku (FileVault). Posledna moznost je repair permissions (najdes na nete ako sa to robi).