Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Prokletý router

Zdravím! Pořídil jsem své sestře levný wifi router LB-link lb-link bl-wr2000. Po připojení k rozhraní fungoval jak měl. Wifi kontrolka svítila a šel v nastavit. Po změně hesla sítě ( a názvu sítě ) router přestal komunikovat s čímkoliv. jak přes LAN tak přes wifi. hledal jsem problém všude a nenašel nic. třeba mi poradíte. Pokusil jsem se o obnovení továrního nastavení ale zdá se že se nic nezměnilo jakoby nereagoval na tlačítko reset. Připojil jsem se přes danou IP: 192.168.16.1 které nejprve šla ( před nastavením ) a poté nešla načíst. přikládám IPconfig z druhého PC. Podle mě jsem zkusil vše co šlo. jsem v koncích proto píšu sem. Wifi šla před změnou názvu a nastavení hesla ( Název sítě byl Růžový jednorožec ) s diakritikou a mezerou.

Beru jakékoliv rady. Děkuji

prvý problém je názov s medzerou a diakritikou,druhý-admin management je na tplinkwifi.net alebo alternatívne na http:192.168.0.1 alebo192.168.1.1,ostatné adresy na management tp-linky velmi často tvrdohlavo ignorujú ,aj nastavenia prevedené s iných adries ako výrobcom predvolených/a zvlášť po továrnom nastavení/

Trebars ho treba drzat 15vterin a len v urcitej situacii napr. po pripojeni energie alebo v momente janeviemcositvojcinanvymyslel. Byva to v navode k routru.
A ked sa chces na neho dostat tak v prvom rade si pozries v ipconfig -all ze ci si dostal platnu IP a branu od DHCP, ak ne tak si musis nastavit rucne svoju IP (s inym poslednym cislom jak ma defaultne router) aj masku na 255.255.255.0. A potom skusat defaultnu IP routera v prehliadaci.

Podla vypisu ipconfig z dotazu je tvoj problem ten ze si si nenastavil rucne IP. To je ale nutne lebo mas blbu IP, s nou sa na router ani dostat nemozes a tak to je spravne.
nastav si rucne IPv4 IP na 192.168.spravne.spravne, a masku na 255.255.255.0, a zrus IPv6. A potom sa pripajaj na 192.168.1.1. ci kde ma byt ten router.

Ma to zrejme chybne napisany firmware, ktory nerespektuje specifikaciu 802.11. Ta hovori, ze pre nazov siete je mozne pouzivat max.32 znakov velkej a malej abecedy, cislice a este podciarnik (bez diakritiky). Nic ine nieje mozne pouzit. Davnejsie takto zamrzali routre u ktorych bolo pouzita max. dlzka nazvu siete. Pri blizsom skumani sa zistilo, ze nazov siete presahoval 32 znakov, pretoze sa tam vkladala este ukoncovacia nula ako 33 znak, co prepisalo jeden bajt mimo povolenu hranicu RAM a vtedy to skolabovalo. Existoval na to patch (oprava).

"odmítá přístup"- jak sa to presne prejavuje?
Hlavne skus aj tu IP co si mal predtym 192.168.16.1, ale aj 192.168.1.1 a aj 192.168.0.1, vsetko z prehliadaca s http:// predtym
PC si nastav na 192.168.95.95 a masku na 255.255.0.0 a potom mozes skusat vsetky vyssieuvedene moznosti. Branu si ziadnu nenastavuj a IPv6 deaktivuj.
Ked to nebude reagovat na vobec nic tak to vyhod, ale si myslim ze resetnut sa to dat musi (potom to bude na 192.168.1.1 apod a ne na 16.1 samozrejme)