Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak namapovat složku na jiné místo ve Windows 10

Chtěl bych se zeptat, jak můžu "namapovat" nějakou složku někam jinam.

Příklad lepší než tisíc slov

Nyní je složka v C:\UwAmp\www
ale chci složku mít jinde, zde C:\Users\Orlando\Dokumenty\UwAmp\www
obsah složky v novém umístnění chci fyzicky zálohovat při zálohování složky dokumenty, čili do ní budu ukládat fyzicky nové soubory. Taky bych chtěl to, že když smažu složku C:\UwAmp\www tak data ve složce C:\Users\Orlando\Dokumenty\UwAmp\www zůstanou bez dotčení.

Hledal jsem něco okolo toho a našel jsem, že se na to používá nějaký hardlink, symlink, mklink a kdo ví co ještě. Jelikož mi to nic neříká a nechci přijít o data hledám radu zde. Díky za pomoc.

sym-/hard-/linky/junctions nevytvářejí duplicitní data, ale naopak, pouze vytvářejí ODKAZ na data někde jinde.
Dále máš ve svém "nápadu" několik chyb - složka v Dokumentech má jinak nastavená oprávnění a je nesmysl tam cpát data webu, ke kterým má mít přístup www démon.

Máš několik možností:

1. rozšířit zálohovací úlohu o složku c:\uwamp\www (nejlepší řešení)

2. vytvořit junction v dokumentech, který se odkáže na c:\uwamp\www (zde je třeba ověřit, že záloha si poradí (ne)korektně s junction pointem (tj. že se odzálohují data a nikoli junction) a zároveň ověřit, jak se bude chovat obnova dat - zde dojde k špatné obnově práv a bude s tím třeba počítat. Osobně si ale myslím, že se to odzálohuje správně, tj. jako junction, což ti nepomůže)

3. Vytvořit naplánovanou úlohu, která bude periodicky kopírovat/synchronizovat data se složkou v dokumentech