Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Dropnutie fps

Dobrý deň mám taký problém prevcerom som bol naposledy na pc včera som na ňom nebol a dnes večer som ho zapol išiel som si zahrať. Csko a neuveriteľne dropli fps na 20 fps nechápem seka to a po chvíle úplne dobre a za 5 s znova seká fps dole overil som integritu nič reset pc nič potom som zapol fps predtým úplne pohode žiadne lagy teraz dobre a po chvíle úplne hnusná grafika potom odbiť a zas drop fps .. csko 100 fps cca mávam žiadne lagy a Forrest 80 cca bez lágrov nechápem čo sa stalo
Změna kategorie, původně: PC sestavy. Nechceš PC sestavu. (karel)

Pytal som sa na vytazenie CPU. A rovno si pozri aj teploty napr. v speedfan, vtedy ked mas tie nizke FPS. 0,85GHz to moze mat aj kvoli prehriatiu.
Antivir mozes odinstalit na test a restart.
Viry tam mozes mat z vela veci, neviem preco si myslis ze neni "scoho"

seka to a po chvíle úplne dobre a za 5 s znova seká

moze byt aj prehrievanie

Teraz som zmenení ja chcem niečo presne neviem čo môže byt na vine ale skúsim to pri tej hre bohužiaľ teraz niesom u pc až neskôr ale predtým stym nikdy neboli problémy jeden deň Setko Ok druhý deň off pc a 3 o už neislo . A to notebook je ešte v záruke viac ako rok a nie je zo spodu nejak cítiť horúce alebo nejaké extra výpadky skúsim to teda pri tých hrách a aplikácie no nič tam v pc skoro nemám Jen ten steam,nejaký ten world Photoshop a ten antivírus eset 9 , ale keď to je deň za deň buď akrualizaciou alebo tie teploty však večer dám vedieť len ten program jeden doporučuje ten druhý ten

Tak moze to byt najskor asi len problem 85 vs 100, tak +15. Nemusi skusat ine programy, tie mu mozu vypisat tiez hovadiny, preco si myslis ze tie vypisu nieco lepsie? U speedfanu aspon presne viem odkial ten udaj pochadza (z DTS registrov) a to je najhlavnejhsie. Ci to progranm odrata 85-DTS alebo 100-DTS mi je jedno, vidim to predsa mozgom ze kolko.

Tie teploty su vporiadku. Vtedy ti dropovalo to FPS?
Skus odinstalit antivir a restart Win.
Pozri sa v ctrl-alt-del v spravci procesov alebo v procexp (stiahnes googlom), ci nieco nevytazuje neustale CPU. Pripadne skus PC aj prescanovat s MBAM a adwcleaner a aj eset online scanner, mozes tam mat viry.

no procesor mi nepríde že by s procesov zapnutých vela bral však by sa to prejavilo aj vo windowse nie ? sekanie a pod ale hry sekajú a ked nabehnem do windowsu rychle alebo do hry rýchle len tie fps idem skúsit tie scany cez eset najprv virusi potom ak nič nebude vypnem eset a skusim potom skusim aj tie čističe ccleaner a pod .

takže výsledok - v esete mi to odstránilo 2 vírusy úspešne, v mbam scan nič nenašiel adw scan nič nenašiel eset online nič nenašiel takže vírusy žiadne. zajtra skúsim odinštalovať ten antivírus úplne a dám vedieť keby to neišlo tak zas by sa niečo poriešilo. ale inak ďakujem za tieto rady :)

když ti někdo píše "pročistit registry", je z kategorie hloupých lam, které neví co a proč dělají.

jenže pořád není jasné, co ti nefunguje: ve správci úloh už žádné vytížení není, aspoň jiný screen jsi tu nedal.
poznámka: systém má asi povolený automatický update ovladačů z m$, to je oblíbený rozdrbávač.

ja som v tom noob mám stiahnuť display driver uninstaller?? Ináč ako som písal hore grafické ovládače som už aktualizoval cez nvidia experience ? Takze keď ich mám najnovšie mám ich dať preč a nainštalovať nové lebo sú dosrane?

ľudia príde mi niečo zvláštne keď idem do toho cska a hrám proste mapu tak mam nad 100 fps no zachviľu to klesne na 20 a to seká a keď sa hodím do windowsu a speť do hry potom tak mám zas nad 100 fps... nechápu tomuto 100 % je niečo domrdané len mi musíte vysvetliť ako v tom programe robiť a spraviť to a ak to aj tak nepojde tak jeb preinštalovať celí pc tu máte screeny

aTUzQ.png

pje8f.png

je to notebuk se chcípáckým ulv procesorem, nějakou velikostí ram, grafiku si netroufám hádat (vzhledem k tomu ulv to bude taky shit).
byl na tom nainstalovaný hnůj k ničemu ess9, ten už je snad pryč.
otázka je, co tam zbylo za další spouštěný bloatware - jestli má smysl deratizace, nebo nová čistá instalace.