Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nenačítající se BIOS u desky MSI 970A-G43

Zdravím,Prosím o radu. Dostal se mi do ruky kamarádův počítač s deskou MSI 970-G43. Problém je v tom, že BIOS nechce naběhnout. Daří se nahodit pouze po resetu přes piny, vyndáním baterky nebo vypnutím pres kolíbkový vypínač na skříni. Poté hodí BIOS hlášku že byl vyresetován a hodí dvě možnosti, vstoupit do nastavení BIOSu nebo pokračovat. Po dalším vypnutí počítače z Windows opět stejná pohádka. BIOS jsem aktualizoval, BIOS vyresetoval, baterku vyměnil za novou a stále bez výsledku. Máte prosím nějakou radu co s tím? Díky

Tam je popsaný jiný případ. Do BIOSu se za určitých podmínek dostanu, v podstatě i do Windows ale po vypnutí z Windows (popřípadě po restartu z Windows) nebo z BIOSu po "Save changes and reboot" zůstane černá obrazovka. Větráky na se rozběhnout, na grafice ne. Až když se rozběhnou i na grafice (po té co vypnu počítač kolibkovým vypínačem na zdroji, vytáhnů baterku na desce, nebo resetnu BIOS) se načte BIOS s hláškou co jsme popsal: "All settings were reset to default values. Press F1 to Run SETUP, Press F2 to Continue.

"po vypnutí počítače z Windows" to myslis ten sleep ojeb co je od W8 vyssie, alebo si si deaktivoval rychle spusteni v ovl.panely-energia?
(ak sleep ojeb tak to moze byt aj Win alebo ale aj zdrojom/doskou/hw. Ak to ale budes vypinat normalne tak by to malo fungovat)

• Verzi BIOSu más jakou, FLAHoval jsi poslední verzi ?
* To ze te vhazuje prímo do BIOS, je kvuli tomu, ze jde o nastavení které muze poskodit PC, nebo nemusí byt stabilní, nebo není nastaveno správné poradí BOOT.

Po dalším vypnutí počítače z Windows opět stejná pohádka.

• A ta pohadka pokracuje tedy jak, kdyz mito funkce BIOS zadas POKRACOVAT ?
TiP ~ Zda-li pouzivas, nebo mas nainstalovany OS (operacni systém Windows) na disku typu [SSD], nezapomen ho v BIOSe nastavit jako AHCI.

• V tom pripade, pri startu PC, drz akcni klaves Fx tusim [F11] k vstupu do [BOOT MENU], v nem zvol HDD kde je nainstalovany OS.
• Zda-li mas ctecku DVD zkus nejakou Linux LIVE edici, ktera nepotrebuje instalaci, k opravdu pokusu spusteni PC a vyloucit HW chybu (misto DVD|[CD muze byt pouzit i klic USB)
*Do biosu chce aby si sel a nastavil, co ma spustit, protoze nenasel BOOT (zkusenost ze zakladni desky MSI 970 Gaming)..

Mohl by jsi doplnit informace, jaká grafická karta (případně i napájecí zdroj) je v tom PC?
Jedn známý měl podobné problémy s deskou MSI 970 Gaming a tak místo ní zkusil ASUS M5A97 R2.0. Problémy ovšem nezmizely, tak se pátralo dál a nakonec byla jako viník identifikována grafika 8800GTX, která s jeho předchozí deskou (s775) bezproblémově fungovala. Tak si pořídil novou grafiku od AMD, vrátil původní MSI 970 Gaming a od té doby jede bez problémů. Ta 8800GTX skončila v jiném starším PC (s1156) a tam také bez problémů funguje. Takže se v jeho případě zřejmě jednalo o nekompatibilitu grafiky s chipsetem.

Díky za reakci.

Zdroj je Cooler Master RS-600ACAB-M4
Grafika - AMD Radeon R9 200 series od Gigabyte (přesný tip momentálně nevím)

V tom problém nebude, nicméně nemohu vyloučit. Soudím dle toho, že dříve počítač normálně fungoval a deska i grafika je od AMD, tak to by dělat paseku nemělo. Mám pocit, že je vadná grafika nebo něco odešlo na desce.