Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bezpečné přetaktování?

Zdravím,
vlastním procesor I7-6700K, který jsem přetaktoval na 4,6GHz při 1,3V, zkoušel jsem jít dál a při 1,45V dokážu stabilně fungovat při 4,8GHz (8 hodin OCCT) teploty nejdou přes 70°C, ale někde jsem četl, že napětí nad 1,4V už není pro skylake z dlouhodobého hlediska dobré. Proto budu rad, kdyby mi tu někdo poradil :) popřípadě za každou radu k taktování budu rad.
*při chlazení venkovním vzduchem (-7°C) můj procesor zvládl 5,0GHz při 1,505V teplota max 40°C (cinebench R15 dokončen)
- taktoval jsem pouze zvedáním napětí a násobiče
- Chladím chladičem Scythe ninja 4

Sestava:
I7-6700K
MSI z170A tomahawk
Powercolor RX 480 red devil
Evga 550W supernova G2
Kingston HyperX Dury 2x4GB 2133Mhz

~vím že nárůst výkonu není nic extra, ale taktuji spíš proto, protože mě to baví :)~

vím že nárůst výkonu není nic extra, ale taktuji spíš proto, protože mě to baví

• A cim a v cem jsi ten vykon meril ?
• Naopak, OC u uvedené rady i5/i7 není zcela zanedbatemný, nejsou jen hry, zkus treba kompresi, math, etc
* U WINRAR x64 muzes treba zkusit dekompresovat alespon 1Gb soubor a zmerit, za jakou dobu bude dekompresován v profilu OC a bez tzv. STOCK (mensí, tudiz kratsí doba = lepsí)

TiP ~ Pouzij treba Cinebench R--, kde jde porovnat jak vykon na MCore, tak i Single i s GPU.
SINGLE ? Ale ja tam takovou moznost nemam :-(.
Pro moznost Benchmark Single core, musis v nastaveni potvrdit volbu 'ADVANCED' :

[img=/file/view/28187-cb-poradna-jpg]http://pc.poradna.net/file/view/28187-cb-poradna-j pg[/img]

1,45V dokážu stabilně fungovat při 4,8GHz (8 hodin OCCT) teploty nejdou přes 70°C,

• Uber trochu na VCORE, s 1.4, by melo stacit na 4,6-8Ghz, 1.45 bych spis nastavil az u 5GHz.
• Pro stabilní OC to chce nastavit trochu více funkcí v BIOSe, co jsi vse delal ? Jen VCore + Nasobic (BCLK) ?

TiP ~ Pozor na to cím a co merís, prakticky kazdý SW zobrazuje jiné hodnoty, jiz jsem se zde na Poradna.Ne potkal nekolikrát s inviduama, co byly presvedceni ze mají VCORE takové protoze jim to ukázal program..
A jak teda merit ? S Trouchou sikovnosti prímo na desce.
*Coz není az tak slozité, jen musís vedet co kde merit a co ty nalezené hodnoty znamenají, ale to nebude problém, uvadís ze te OC baví :-).

Zdravím :)

Výkon jsem měřil právě v Cinebench R15, velice zajímavá věc, že cinebench nabízí tuhle "skrytou" možnost :)
- pokud uberu na VCORE, tak při 1,45V a 5GHz se mi pc ani nespustí, nemám asi zrovna nejkvalitnější kousek křemíku, ale na těch 4.6GHz šlape krásně a při 1,305V ani netopí.
- k tem více funkcím v biosu, pokud by bylo možné, popřípadě nějaký článek, cokoliv, rád bych se na to podíval, pro mě je taktování pouze -navýšení násobiče - navýšení napětí -hlídání teplot

- měřím pomocí CPU-Z, OCCT a CPUID HW monitor, hodnoty mi ukazují víceméně stejné sem tam nějaká odchylka, měření přímo na desce jsem nikdy nezkoušel, ale budu o tom uvažovat :)

Jsem rád, že mi někdo znalý takhle rozsáhle odpověděl, měl bych tedy ještě takový dotaz ohledně "voltage mode", jaký použít? :)
každopádně moc děkuji za tuhle odpověd a budu rád za každý další tip a radu :)