Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wake on LAN - Asus ux303 - box v Power Management nejde zaškrtnout

Ahoj,

potřeboval bych poradit, jak mohu svůj notebook probudit pomocí WOL magic packetu.
Tuto možnost již používám na desktop, ale na notebooku se mi to z nějakého důvodu nedaří.

Notebook: https://www.alza.cz/asus-zenbook-ux303ub?dq=304021 5

V BIOSu není o WOL ani zmínka.
V Device Manageru mám u síťové karty (Intel AC 7625 Dual) v záložce Power Management možnost probuzení pomocí WOL (Allow this device to wake the computer) nezaškrtnutelnou (checkbox je šedivý).
V nastavení zařízení v Device Manageru - záložka Advanced mám probouzení pomocí magic packetu povoleno, WOL i všechny řádky obsahující WoWLAN "Enabled".

Notebook nemá RJ-45 LAN, tudíž jediná možnost jak připojit síťový kabel je pomocí USB adaptéru, v nastavení adaptéru vše zaškrtnout jde, bohužel WOL ani tka nefunguje. Dost možná proto, že USB do kterého je zapojeno to neumožňuje (stejně jako u nativní síťové karty nejde zaškrtnout).

Jsem si jistý, že vše krom počítače který chci probudit je v pořádku, jak jsem již psal, svýj stolní počítač probouzím bez problémů (jak pomocí mobilní aplikace tak přes Raspberry příkazem).

Děkuji za všechny tipy,

Michal

Ovladace jsem zkousel aktualizovat, na wifi kartu, usb porty i externi adapter byly aktualizovane.
Notebook jsem zkousel probouzet jak kdyz byl v rezimu sleep, tak v hibernaci, tak v pripade uplneho vypnuti.

Ovladace jsem instaloval ze stranek vyrobce (https://www.asus.com/support/Download/3/666/0/2/5r AsFTJIgNgqRCb1/41/), ale mam pocit ze si je windows natahal sam, a byly jiz v aktualni verzi hned po instalaci.

Taky mam ten pocit ze toho zaskrtavatka to nepujde prave.

Nemas nic aktualizovat, ale nainstalit tie z webu. Najprv chipset, rucne, potom LAN (naco je tam LAN driver ked pises ze nema LAN konektor? Asi to LAN konektor teda ma???)
V spravci sa da u zariadenia zakazat aby win aktualizoval ovladace automaticky.

Ono to zaskrtavatko zavisi aj od biosu, ale aj od ovladacov. Nemyslim si ze by vyrobca bol taky dement ze by to neurobil, skor je niekde nieco blbo co sa tyka ovladacov, skontroluj si ale aj aplikacie od vyrobcu, pripadne aj podrobne nastavenia energetickeho planu apod neviem ci tam nieco o tomto je vo W10 (zhlavy teraz neviem ci nieco nema extra W10 ale malo by to ist normalne hned ak je bios ok a ovladace ok)

P.S. pozeram fotky ntb tak LAN tam fakt neni, vyrobca ma bordel na webe.

Momentalne nejsem doma, zkusim behem vikendu ovladace nainstalovat znovu rucne.
Ohledne konektoru LAN, opravdu neni. K notebooku se dodava standardne adapter RJ-45 -> USB2.0, + mam koupeny RJ-45 -> USB3.0 (u 2.0 je pomalejsi prenos).
Tyto "adaptery" maji integrovanou dalsi sitovou kartu, je mozne, ze ovladac je k tomu adapteru.

Diky za napady :)

ATK package si pripadne nainstalil?
Alebo pripadne ak chces skus trebars recovery a nepripajaj to na inet ale hned kukaj ci po recovery to tam je zaskrtavatelne. Ale je mozne ze to vyrobca fakt neumoznuje a vsetko proste vypina uz aj v S3 nech to nezere baterku.

A podporuje trebars len connected standby, co je akoze sleep ale pritom bezi LAN apod a OS neni vobec v sleep ale len v S1. Ale netusim jak sa to kde nastavuje (je to nove od skylake)
P.S. ale podla toho popisu tu InstantGo to je u NTB blbost, takze u teba by to malo ist normalne prebudzat z S3-S4 (z S5 nemusi ist u NTB prebudzat lebo vyrobca nechce aby sa v S5 vybila baterka)

Nastaveni napajeni jsem zkousel, mam vse nastavene tak, aby nebyla omezena funkcnost.

Jinak, vim s jistotou, ze napr. USBcka jsou pod proudem, protoze kdyz mam pripojeny adapter, ktery se napaji z USB, tak s pripojenym kabelem sviti i v pripade, ze je ntb vypnuty.
V power managementu jde toto samozrejme vypnout, ale to jsem kontroloval.

To jako fakt, jsou notebooky, co nemaji RJ-45, napr, kdyz chces aby byly tenke, dobre prenosne. Beztak jestli jsem potreboval byt na kabelu na ntb nejakou dobu tak to neni vic jak 5% casu uzivani, takze to chapu.

Ve windows je moznost probouzet i pomoci USB, to ale taky nejde v nastaveni povolit (sedive).
Pres wifi jsem to samozrejme take zkousel, jak jsem jiz psal v hlavnim prispevku.

Diky za odpoved :)