Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 2k monitor a výkon pc

Dobrý den rád bych si pořídil nový monitor s 2k rozlišením. Nicméně si nejsem jistý zdali bude pro toto rozlišení ve hrách stačit momentální výkon mého PC (viz dole). 2K rozlišení potřebuji zejména kvůli práci s grafickymi programy, na hraní by stačilo full hd nicméně jsem se dočetl, že při hraní na nižší rozlišení než je rozlišení monitoru by způsobilo rozmazání.

Grafická karta : RX 480 8gb, procesor Amd FX 8350 Vishera, 16gb ram DDR3

děkuji a přeji hezky den

• V tom pripade je vse v poradu, na jedné domaci sestave AMD mam také uvedené AMD@FX kde s hranim na 2K@1440p monitoru ze strany CPU zadny problém nemam.
• K rozmazani, rozmazané nic nebude. "Aha a co kdyz spustim hry FHD na 2K teda" ? Nic, na obrazovku bude vytisklé x1080pixelu, kde uvidis to samé co by jsi videl na monitoru FHD@1080p stejné velikosti, to rozmazani, nepletes si to naopak, poustet vysi resoluci na monitoru s mensim rozlisenim ? /*Jelikoz tam nema jaksi byt co rozmazané, tedy kdyz si to tak urcity uzivatel tak nenastavi :-)

• Ulá, tak GTX@1070 je dostacující i na 4K, ale v tazatelove prípade muze napomoci (bavíme se o 'Alternative' né 'Resení'), zda-li zakoupí monitor s funkcí AMD [FreeSync], muze zamknout Frames na "30" obrázku/s, GTX@1070 samozrejme zustavá mnohem vykonejsí a konfortnejsí volbou..
* Kde 30Frame/s + "FSync" je víc jak hratelné a zcela akceptovatelné, AMD FreeSync RX@480 podporuje, po této stránce by v tom nemel byt problém.