Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Počítač začal padat co s tím?

Začal mi při hrání her padat počítač s typickým škrkavým zvukem, občas jenom vypadl obraz, zkoušel jsem přeinstalovat ovladače grafické karty, nepomohlo (použil jsem DDU). V prohlížeči události to vypisuje problém, že došlo k neočekávané ztrátě napětí(Kernel-Power 41), Může být pokažená grafická karta? Nebo může být mrtvý kontakt na desce, či odešel zdroj? Počítač jsem kupoval 2 měsíce zpátky a do teď fungoval.
Přikládám Dump soubor : 328198470

V prohlížeči události to vypisuje problém, že došlo k neočekávané ztrátě napětí(Kernel-Power 41)

kdybys četl pořadí událostí a ne jejich seznam, podle času bys viděl, že nejdřív se resetuje pc a teprve po restartu obnovené windows oznámí, že bylo vypnuto. čili hláška "Kernel-Power 41" je k ničemu; zajímá tě, co bylo předtím.

dump soubor si nech. poštvi na něj nirsoft bsod viewer, co vyčte - hlavně v sloupci "caused by driver".

když ten soubor padal, asi někde je, ten bsod viewer to ukáže: nejspíš přímo v C:\Windows\System32

zkoušel jsem přeinstalovat ovladače grafické karty, nepomohlo (použil jsem DDU)

odinstalace by měla fungovat.
potom nainstaluj chipset driver k základní desce.
až po něm nějakou verzi ovladače grafiky, která s tvojí kartou funguje.
u notebooků jsou ovladače na stránkách výrobce ntb, u stolních karet je to přímo nvidia.

Takže - po instalaci proběhla instalace správných ovladačů* ve správném pořadí**? Pokud ne, naprav to.
A konečně už napiš, jaký máš HW a OS!

* Správné ovladače:
- Stolní PC = pouze a výhradně z webů výrobců HW (základní deska, grafika)
- Notebook = pouze a výhradněz webu výrobce NB

** Správné pořadí instalace:
- jako první ovladač čipsetu, pak už je to jedno