Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Je pro PC význam pomlžky a znaménka mínus stejný?

Ahoj,

když zadávám název stránky tak píši např. pes-pritel-cloveka.html
a použiji pomlčku co je vedle shift.
Mohu stejně tak použít znaménko mínus co je na klávesnici úplně vpravo nahoře? (když píši číslice, tak by to bylo pro mě výhodnější)
Jde o identické znaky, nebo mezi nimi PC dělá rozdíl i když mně se zdá, že jsou znaky identické? Děkuji.

Znak "-" není pomlčka, ale spojovník. Dost se to plete, čudlík na pomlčku na klávesnici není, tak většina lidí klepe špatně spojovník a říkají mu pomlčka.
Podle ASCII jde o znaky s identickým kódem, spojovník vedle pravého shiftu a znak minus jsou tedy to samé.

Takže jestli jsem to správně pochopil, tak všechny články na internetu, které doporučují místo názvu článků s podtržítky:
pes_pritel_cloveka.html

názvy s pomlčkami:
pes-pritel-cloveka.html

tak by měly správě psát: doporučujeme názvy se spojovníky?

Takže třeba přímo tato adresa:
http://pc.poradna.net/q/reply/1691580-je-pro-pc-vy znam-pomlzky-a-znamenka-minus-stejny
to jsou spojovníky?

Takže se mají používat ty spojovníky, který lze najít na klávesnici?

Nebo mám najít v mapě znaků pomlčky a práskat do názvů článků pomlčky?

Děkuji.

Edit: Tady to vysvětlují, ale mluvím tam o dashes. A teď nevím co tím dashes myslí. Jestli pomlčky nebo spojovníky.
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embed ded&v=AQcSFsQyct8

normální lidi tomu říkají pomlčky, proto je to pomlčka.
češtináři a jazykoprudiči to nazývají neexistujícími spojovníky. když jim to dělá dobře - budiž.
používej to co máš na klávesnici, je to zavedený znak ve web adresách, nemusíš hledat žádný fiktivní znak s jiným ascii kódem.
a říkat tomu můžeš třeba šňůrka - aspoň do doby, než jazykozpytci vymřou.

Me tenhle dotaz i odpovedi hodne potesily, nevedel jsem, ze je rozdil mezi spojovnikem, pomlckou a minusem a nikdy jsem se nedostal k tomu o tom hloubat.
Ale je to dobre vedet, ze krome toho co je na klavesnici jako samostatna klavesa, existuji i dalsi podobne typy. Je to podobne jako kdyz nekomu reknu, at napise ampersand a potom musim dodavat, ze to je ten znak s briskem u sedmicky, pusobi to hloupe. :-)

já to zjistil u dělení státu, do té doby a od té doby jsem to k ničemu nepotřeboval.

je to stejné jako umělecké či knižní uvozovky „”
kterou proměnnou ve kterem jazyce označuješ dolními a horními uvozovkami? napsat ti to nějaký trotl v syntaxi, tak ho zabiješ. klávesnice se k tomu taky nehlásí, čili mají s takovými nápady zůstat v 19.století

důsledky poklonkování diakritice jde potkat běžně: zpitomnělí studenti místo jediných správných pc uvozovek konstruují hnusné a nefunkční náhražky ze samostatných čárek - jak říkám, ať si to řeší brontosauři, když je to baví.

No sem tam ji pouziju, ale malokdy. Obcas me chytne takovej nacionalismus, ze jako ty háčky a čárky do češtiny patri, ale rychle me to zase opusti. :-) Dokonce uz jsem to dopracoval tak daleko, ze pisu bez diakritiky i firemni emaily. Nekdo to muze povazovat za projev buranstvi, ale na to z vysoka kaslu, clovek si ma zivot ujednodusovat a evoluce tomu zcela jasne dava za pravdu, tak proc se zbytecne namahat diakritikou, lidi psanemu textu rozumi i bez ni, az tak je vetsina z nas inteligentni, ze to dokaze cist s diakritikou, ikdyz v textu chybi. :-)