Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém se spuštěním notebooku Lenovo Z580

Dobrý den, mám problém s mým notebookem Lenovo Z580. Spustím notebook, než mi naběhne bootovací obrazovka, zobrazí se mi obrázek č. 1 a při tom cca 5s silně pípá počítač, poté naběhne bootovací obrazovka (obr. č.2), která nelze ukončit. Pokud vyberu jakoukoliv možnost, celý cyklus se opakuje od obrázku č. 1. Jednou se mi stalo, že Windows standartně naběhl, ale po hodině nečinosti Windows vyhodil modrou smrt (obr.č.3). Zkoušel jsem reinstalovat Windows, ale žádná změna. Možná došlo i ke zhoršení. Používám legální Windows 10.

Napadá Vás nějaké řešení problému?

Podle mě je rozbitý HDD. Co vy na to?

Obrázek č. 1:
s16.postimg.org

Obrázek č.2
s3.postimg.org

Obrázek č. 3
s28.postimg.org

Díky za odpovědi.

Vypadá to, že BIOS nedetekuje HDD. Může to být způsobeno špatným usazením disku, jeho uvolnění následkem například pádu notebooku nebo i jeho poškozením. V BIOSu si nastav pořadí bootování na 1 Atapi CD, 2 HDD pokud se ti zobrazí. Bootování z LAN dej na disable, pokud to jde.

Zkoušel jsem to nastavení LAN vypnou, ale nejde nebo nevím jak.

s12.postimg.org

Poté jsem přešel do záložky Security a tam je napsáno NDD detected.

s1.postimg.org

Takže to opravdu vypadá, že buď notebook nevidí HDD (je třeba vytřesený kabel nebo nefunguje do HDD napájení ) nebo je prostě rozbitej a chce to výměnu.

Na netu nemůže nikde najít harddisky do notebooků? Tůšíte, kde se dají koupit?

Nebo to může být ještě něčim jiným?