Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spálený procesor

Zdravim,

Muze mi prosim nekdo zkuseny poradit? Mam zakladni desku ASrock g41c-gs r 2.0 po reklamaci s vadnym DDR3 slotem jsem doma zapojoval a najednou mi nefunguje processor intel E8500 a pritom pred reklamaci fungoval a jel jsem jen na jeden slot ram, kdyz vlozim starsi procesor E2160 normalne funguje, ale ddr3 ramky mi samozrejme jedou na malou frekvenci, myslite ze se procesor odvaril nebo je jen nejaky problem s konfiguraci desky?Dekuju za radu

• Jakou mas verzi BIOSu tvé zakladni desky ?
TiP ~ Zda-li byl jiz jednou menen DIMM slot, zkus to CPU jen s jednou RAM, 1xRAM, To jako jak ? Skratka zapojit to CPU, vemes jednu RAM a zkusis ji v kazdém DIMM slotu zvlast..

• Opravdu by pomohlo, zkusit uvedené CPU v jiné zakladni desce, ale rad bych dodal, ze s opravdu poskozenym|odpalenym procesorem jsem se setkal jen vyjmecne (snad jen 3x za celou dobu v IT), coz zustava opravdu spise vzacnosti.
* Potom, plati pro mou zkusenost, coz nemusi byt podminkou pro kazdého.

Nahodou nemate desku s lga775? Ze bych Vam ho na zkousku poslal?

• To mam, ale to poslani by se ti trochu prodrazilo, jelikoz bydlim mimo Cr :-)
* Nemas nekde v okoli bydliste IT opravnu ? Snad ti ho otestuji (zdarma, nebo za krabicku spinek ci dobré flasky alkoholu), dobri lide se jeste daji najit ve vsech koutech Ceské Republiky..

• Pujdem na to jinak. Kdyz zapojis to tvé 'CPU', co se presne stane ?
• Nez to CPU zapojis, vytahni PC z elektrické site a vyndej baterii CMOS (alespon na 5 minut)
• Kdyz zapojis to CPU, zapojil si i CPU Cooler|chladic ? /*Muze jit o ochrany prvek, kde u abstence chlazeni, muze BIOS odmitnout spusteni.
* Zda-li zakladni deska vydava BIP-BIP, tak je spocitej a napis, kolikrat pipla.

TiP ~V pripade ze nepipa protoze nema cim pipat, podivej se do krabice zakladni desky, kde mohl byt SPEAKER pribalen (zpravidla se zapojuje do 'JFP/2').

SPEAKER ? Jak to vypada ?
[img=/file/view/28205-speaker-png]http://pc.poradna.net/file/view/28205-speaker-png[/img]

Postup jsem udelal takto. Vypl pocitac, odpojil zdroj napajeni i baterku na bios, vymenil jsem procesory, pripojil s chladicem a zapojil jen uz pred reklamaci ramku do toho slotu a nechal na integrovanou grafikou s odpojenym hdd i mechanikou a nic, nebul slyset ten povestny zvuk pri startu pc, kdyz pak udelam to stejme s druhym procesorem uplne v klidu hned najede

To je zvláštní, taky jsem se mockrát nesetkal z vadným procesorem. Ještě bych zkusil laborovat s BIOSEM. Když tam dáš ten starší procesor, který funguje, tak zkus nastavit děličky pamětí a frekvenci FSB napevno na nějakou menší frekvenci a potom vyměnit procesor.
Jinak kdybys měl cestu do Uherského Hradiště, mohl bych ti půjčit na testy starý Core 2 Duo e5200.

Dekuju, manualne to budu muset nastudovat, tady v tech vecem moc zkuseny nejsem, jedu si ted jeste pujcit silnejsi zdroj a koupit novou chladici pastu, ale to je myslim hloupost, kdyz pred reklamaci jel v poradku a najednou nejde, je fakt ze s odvarenym procesorem jsem se nikdy nesetkal, pouzival jsem vsak na tom OS mac tak se to uplne vyloucit neda, moc tomu ale neverim, kazdopadne dekuji za radu a kdybych cestoval, zkusil bych se ozvat