Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odpálený USB port

Dobrý deň,
prosím vás, chcela som si pustiť hudbu na reproduktor, no žiaľ sa v takýchto veciach vôbec nevyznám a reproduktor som s notebookom prepojila cez usb kábel a usb port v notebooku sa odpálil. Nefunguje v ňom myš, chladiaca doska, nič... Chcela som sa opýtať, dalo by sa to nejako opraviť?
Notebook: Asus X55V
Vopred ďakujem

sa v takýchto veciach vôbec nevyznám

a preto sa do toho ondime, ze? uuuplne normalne nam to pride, ze? toto nikdy nepochopim.

reproduktor som s notebookom prepojila cez usb kábel

he?
to boli nejake pidirepraciky na usb ci co?
pretoze inac to chce fakt skill
oprava zalezi ci je usb integrovane na doske. ak hej, mozes si rovno kupit novy ntb, alebo sa na to vykaslat.
ak nie, tak v servise to vymenia no aj tak to lacne nebude...pocitaj s 50eurami, pripadne viac.

• Spaleny port [USB] nebo cely [SBridge] ? Jak vis ze je odpaleny, zkousel jsi ten Port USB merit rucne (jestli ano, kolik jsi v nem nameril V) ?
TiP ~ Jak zjistim, ze jde o [SBridge] ? Asus typu X55 ma USB 3.0 i USB 2.0, kdyby slo o pripaleny SBridge, nefungoval by ani jeden.
* SBridge = Sout Bridge|Jizni mustek zakladni desky.

problém je ve shitovém výrobci usb "reproduktoru".
- notebook se zapne, klávesnice funguje? pak bude nejspíš poškozená jen pojistka 5Vusb na plošném spoji, oprava by se mohla vejít do 20-30 eurofufníků.
- jestli nic nejede, odešel nejspíš chipset na desce, výměnu boardu odhaduju na 100-200 fufníků, to už se spíš nevyplatí. výrobce čínského reprákového shitu ti to asi nezaplatí.