Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výpadky wifi během hraní

Zdravím, zajímalo by mě, jak vyřešit problém s wifi během hraní na ntb. Vše se zdá být v pohodě a z ničeho nic se ve hře zvedne ping ze 40ms na 250+ a začne hlásit, že zařízení není připojeno k síti atd. přitom prohlížeč a vše ostatní dál běží bez problému.. jediné co se změní, tak kvalita signálu na nepatrnou chvíli "spadne na 4 čárky". Dříve tenhle problém nebyl, tak nějak nechápu proč tak najednou :/ Vím, že jednoduché řešení a to připojit se pomocí kabelu by vše nejspíš vyřešilo, ale musel bych natáhnout kabel přes celý dům, proto bych se rád zeptal jestli by šlo nějak tenhle problém vyřešit přenastavením routeru nebo jiným způsobem. Děkuji za každou pomoc a radu:) a případně dodám info o ntb,routeru,.. a bůh ví co vše bude potřeba.

No když u nás byl servisák a instaloval vše potřebné ohledně netu včetně routeru tak ho umístil právě na stůl k PC a propojil router s PC strašně krátkým kabelem (necelý metr) takže router nejde přemístit a jak ste zmínil PC je v rohu místnosti na druhé straně domu:) tak leda sehnat kabel o delce 15-20m no :/

router nejde přemístit

existují i delší kabely, možná délka je 100m.
ale jde přece o umístění routeru vůči pokryté ploše: pokud budou v cestě stát 3 zdi, bude signál vždycky stát za houby.
když není možné router umístit jinam, pak to chce někudy natáhnout kabel, nebo dát třeba 2 tisíce za pár powerline.

wifi není vhodné připojení pro pařmeny - a už vůbec ne v bytě, kde lidi používají mobily s čínskými ovladači.