Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nejde mi zvuk u ntb

Zdravím,
mám problém se zvukem u ntb Medion Akoya - patří pod Lenovo... Dostal se ke mně z druhé ruky, byly na něm Win10 a nešel zvuk ani kamera, jen chvíli po zapnutí a pak vypadl - i systémové zvuky. Externí repro i sluchátka byly ok.Jinak jel stroj bezva. Vrátila jsem tam Win7, které tam původně byly, v domnění, že jde o nekompatibilní ovladače, ale po reinstalaci nejde stejně ani kamera a zvuky systémové sice ano, ale když přehraji video, zachvilku uprostřed videa se prostě vypne... Ještě je problém ve správci zařízení, hlásí mi to nějaké usb neznámé zařízení, ale bez ovladače, nejde najít a ani oddinstalovaní a opětné dání zpět nepomohlo, netuším, co to je a nejde to pryč, ani když přece v USB nemám nic zastrčeného - mluvím polopatě, jsem laik :-) ... Také mám ve správci zařízení nějaké zařízení - asi bluetooth RFBus - Toshiba, ale nic od Toshiby nemám... Je možné, že jsou ty potíže třeba špatně připojeným hardware nebo softwarem? Nevíte někdo? Ještě je tu jedna taková zvláštnost - obal ntb, monitor , klávesnice, prostě celá bedna je z jinéhoo modelu, dovnitř evidentně někdo nandal jiný starší model...:-) Díky, Andrea

Ještě tedˇ jsem to zkoušela, když např. přehrávám video, zvuk přestane, a když se dostanu do ovládání zvuku a přepnu na vedlejší kartu nebo nastavím jinou frekvenci a dám použít, rozjede se zas zvuk a za minutku zas vypadne, to jsem jelen...

Existují programy,které vyhledají ovladače z nějakých databází,ale pro NB a tablety je to dost riskantní,že kolikrát zlikvidují funkčnost těchto zařízení přeinstalováním ovladače určeného pro konkrétní model nějakým univerzálem a jsi v ..deli. Toto může risknout jen znalý a většinou se to používá jen na oživení síťové karty.

Nezname USB zariadenie je kamera, logicky ked ti "nejde kamera". Nainstaluj si ovladace (hladas ich na webe medion, ak nejaky ich web existuje)
Medion su sracky zo supermarketu.
Ked externe repro aj sluchatka hraju bez problemov, tak je vadny HW (zosilovac v riti alebo co), alebo je vadny jack konektor (detekcny pin zatsrcenia jacku - skus si to v ovladacoch nastavit napevno resp. vypnut detekciu jackov)

Inac to by ma zaujimalo ze kto tam instaloval jake ovladace odkial, ked ani nevies co to tam je za model vnutri. Ked nechas windows (alebo nejaky dementny tool) nech si instaluje co chce, tak to potom nefunguje, to je normalne.
Co sa tyka USB alebo inych zariadeni v spravci, u kazdeho sa na 3.karte da nastavit polozka hardware ID, a podla nich si googlom zistit ze co to je a pripadne najst ovladace.