Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem připojení

Zdravím mám doma k dispozici kabelový připojení a bezdrátový připojení často tyto dvě připojení měním kdž třeba stahuji nebo tak kde potřebuji rychlejší připojení ale vždy když zapojuji kabel nebo naopak musím se odhlašovat a připojovat vím že jsem v minulosti měl nějak nastaveno když jsem připojoval kabel automaticky se mě to přeplo na kabel a když jsem to odpojil zase tak byla wifi nemusel jsem se věčně připojovat nevíte co s tím díky moc za radu.

možná to kdysi fungovalo, ale druhý administrátor něco vyčistil a rozinstaloval.
výrobci notebuků taky mívají mezi drivery program, který se o to přepínání stará.

a naopak - pokud tam nějaký takový program už je, možná za tu nefunkčnost může jeho nastavení.
sw je často vidět v "po spuštění", kde se nic k síťovému připojení spouštět nemusí, protože ovladače lan+wifi už jsou dávno zavedené.

Zkus si pro kabel nastavit menší hodnotu metriky než pro WiFi. Obvykle je to automaticky a systém to nastavuje podle rychlejšího připojení. Ale je možné, že nějakým zásahem se ti to podělalo.
Takže na síťové kartě, ve vlastnostech na protokolu TCP/IP v upřesnit zruš automatick= nastavení metriky a pro WiFi dej např. 6 a pro síťovou kartu 3. Pak by měl v případě obou připojení upřednostnít kabel před WiFi.