Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problem s inteligentnim WiFi

Zdravim poradnu..

Prosim Vas,mam novy notebook (Yoga 900S) a skoro od zacatku mam problem s inteligentnim WiFi..Jde o to,ze mi u oznamovaci oblasti zobrazi "standartni" oznam o problemu WiFi a ze po odkliknuti ho muzu opravit..Kdyz na to ale kliknu,tak mi jen otevre nastaveni WiFi a nic se nedeje..Po restartu se "problem" zobrazi opet..
A nedavno se mi stalo,ze WiFi nenaslo domaci sit,az po nekolika minutach..

Chci se optat,co zmenit,aby to neblbo a jestli je lepsi veskery ty "ptakoviny" jak je Hotpots 2.0 apod povypinat pro zlepseni funkcnosti WiFi..

Predem diky za rady..

nejřív jsem si myslel, že fakoff je další blbeček z živě, ale po přečtení celého dotazu už bych to tak neodmítal.

nepřipojuješ se k wifi, ale opravuješ připojení (oprava sítě ms nikdy nefungovala)
drivery neopravuješ které máš, ale klikáš na lenovo automatický updatovač.
máš tajné "ptákoviny" pro zlepšení funkčnosti wifi, ale nevíš proč ti běží, i když je nepoužíváš a wifi nefunguje.

nabízí se udělat inventuru toho, co se spouští k wifi a proč to běží: služby, ms autoruns
ve správci zařízení -> nastavení wifikarty: má být region cz, pokud se dá zvolit.
ohlídat nastavení routeru -> zabezpečení wifi: napevno wpa2 + aes, bandwidth 20mhz
zkontrolovat a opravit vytuněný systém v cmd.exe jako admoš:

sfc /scannow

vymazat uloženou wifi síť a připojit se znovu.

ve správci zařízení -> nastavení wifikarty: má být region cz, pokud se dá zvolit.

Nejak tuhle moznost nevidim

ohlídat nastavení routeru -> zabezpečení wifi: napevno wpa2 + aes, bandwidth 20mhz

Mam routr Asus RT-N10U.. To ted jsem mel nastveno bandwidth na 20/40mhz cili dal jsem na 20..Jen se jeste optam u rezimu bezdrat.pripojeni mam "auto" a zaskrtnuto "Protection b/g"..Jinak zabezpeceni mam furt WPA2 aes

Prosim Te,co myslis vytuneni system?

postřehl jsem dříve utajenou informaci, že nešlo o čistou instalaci w10, ale o upgrade - máš pravděpodobný zdroj problémů.

v advanced nastavení nemusí být region, pak musíš doufat: buď ovladač podle regionálního nastavení windows automaticky nastaví region česko = 13 wifi kanálů, nebo omezený programátor ovladače předpokládá pro celý svět usa normu = 11 kanálů. ověřit to můžeš ruční změnou kanálu na routeru, jestli 12 a 13 vidíš.

u rezimu bezdrat.pripojeni mam "auto" a zaskrtnuto "Protection b/g"

v helpu k položce to něco píše. klidně to nech zatržené, není to důležité.

napevno wpa2+aes je ok.

ten router není nový - 5 let? já u starých géčkových krámů varuju před dalším používáním mj. kvůli odcházejícímu napájecímu adaptéru.
pokud by šlo o kostkové trafo co se přehřívá, i u enkového routeru bych to preventivně vyhodil.
napájecí adaptéry vyrábí čínské garážové firmy a dodávají dalším výrobcům switchů/routerů - po pár letech chcípají všem.

edit - co myslím vytuněním systému:

skoro od zacatku mam problem s inteligentnim WiFi

proto ten příkaz: sfc /scannow

Tajna informace to nebyla..Notas byl s Win10,akorat po zapnuti a expresivnim nastaveni se spustil upgrade na zrejme vyssi verzi Win10
Jen ze zvedavosti,co znamena WFD Channel number?Ma to neco spolecnyho s regionem?
A propo,ten kanal se meni v routru v sekci bezdratovyho pripojeni-Kanal?

Routr je stary cca necely 2roky..

Ten prikaz sfc/scannow kdyz zadam do prikaz.radku,vypise tohle po "kontoole":
Windows Resource Protection did not find any integrity violations.

kanál se mění na vysílači = v routeru.

Pokud v routru zmenim kanal na 13,tak mi notebook sit vubec nenajde..Po zpetnem prirazeni na auto a nekolikatem restartu notebooku po tezku domaci sit najde a pripoji..

Ve sluzbach jsem povypinal vse typu Google updater,Adobe,Nero,apod..Priznam se,ze v ms autorunsu vubec netusim,co "bezpecne" vypnout..Dle Tebe hledat co se spousti s WiFi,cili mam si dat zobrazot podpolozku "Network Providers"?

13. nevidí: potom je wifikarta volitelně nebo skrytě (bez volby) nastavena na usa.
na routeru proto nastavuj ručně jen kanály 1-11.

Chapu,ale to asi neni dobra zprava,pokud budu mimo domaci sit,ze?
Jinak,tu moznost UMISTNENI nemam v moznostech Upresneni

Koukam,ze v zminenych zalozkach mam nejak moc polozek..
Nero i google zrusen..Nevim co vse bezpecne zrusit...

Jinak,tu moznost UMISTNENI nemam v moznostech Upresneni

to je tupost toho ovladače, s tím nic nenaděláme.

v těch záložkách jdou roztáhnout sloupce, ať je to k přečtení.
jako registrovaný sem můžeš vložit screen.
taky jde výsledek uložit na disk jako *.arn soubor a uploadnout ho, kdyby to chtěl někdo celé procházet.

vyloženě problematické nic nevidím, tak jen možné konfliktní drobnosti:

logon:
"network configuration" od okidata - to je od tiskárny? pokud od ničeho, zrušit zatržení.

services:
autoroamingservice od broadcom - význam takové služby mi uniká, musí to fungovat i bez ní, odtrhnul bych.
lenovácký connect2hotspot - bůhví co si nastavuje a pamatuje, tj. jestli nepřináší nový problém. po restartu by se vidělo, cvičně pro potvrzení/vyvrácení zakázat.
retaildemo - už nemusí běžet, bůhví co omezuje nebo do čeho se montuje.
taky bych prozatím zrušil xblauthmanager - nemusím extra ověřovaci služba, když zatím nejede základní wifi.

lenovo gdcagent bych zakázal. na připojení nemá vliv, ale v pc bych něco takového nechtěl - lenovo byla ta značka s podvrženým ssl certifikátem? už proto.

task scheduler (obvyklé udržovače k ničemu):
ty krámy od lenovo solution center - bude to neškodné, ale za mě spíš obtěžující, zrušil bych.

bývalé položky:
driver booster bych si do notebuku nepouštěl, nemáš jistotu, že si výrobce neohnul hw podle svého.
advanced system car - klasika. jím napadené pc se chovají nevysvětlitelně a neopravitelně. nepoužívat.

pokud byl v minulosti nainstalovaný nějaký antivir, zkontroloval bych i záložku drivers, jestli po něm nezůstal nějaký záznam.

"network configuration" od okidata - to je od tiskárny? pokud od ničeho, zrušit zatržení.

Ano,je to od tiskarny OKI

retaildemo - už nemusí běžet, bůhví co omezuje nebo do čeho se montuje.
taky bych prozatím zrušil xblauthmanager - nemusím extra ověřovaci služba, když zatím nejede základní wifi.

Asi jsem uplne slepy,ale nevidim je v services..

bývalé položky:
driver booster bych si do notebuku nepouštěl, nemáš jistotu, že si výrobce neohnul hw podle svého.
advanced system car - klasika. jím napadené pc se chovají nevysvětlitelně a neopravitelně. nepoužívat.

Advance byl instalovan moji chybou pri istalaci Boostera..Oba uz odinstalovane..

AV akorat McAfee,ale to uz vlastne byl pri 1.stusteni notebooku-zrejme hned od vyrobce..

cokoli od mcafee odinstalovat. ten jejich "skenovací doplněk" ještě nikdy nikomu nic nenašel.

services: je to 3. a 14. řádek odspodu. pro úplnost: wmpnetworksvc posílám do háje taky.

pokud ani po restartu nezačne wifi korektně fungovat, nezbývá než obnova továrního nastavení. po ní rozdělit disk na systém a data, ukládání dokumentů a stažených souborů přesunout na d: a systém občas zálohovat do image-souboru.
i tovární instalaci lenova bych zcenzuroval a vyházel jejich balast.
a adv-system-car už nikdy v životě.

Jednou z možností je přepnout správu WiFi na MS Windows. Ty ptákoviny od výrobců často dělají víc problémů než užitku.
Další věc je zkontrolovat na WiFi kartě v nastavení, jak se má chpvat WiFi z pohledu úspory energie. Je možné, že při nepouživání ji OS vypne ale z důvodu problémů s ovladači ji nedokáže správně zapnout. Takže bych zkusil deaktivovat vypínání WiFi kvůli úspoře energie nebo nastavit méně agresivní režim.

Jednou z možností je přepnout správu WiFi na MS Windows. Ty ptákoviny od výrobců často dělají víc problémů než užitku.

To je fakt,chtel jsem po sputeni vypnout nejaky ten balast Lenova,ale prestali pak fungovat par funkci,jako je HW tlacidko hlasitosti,apod..

V karte WiFi jsem vypnul usporu energie tak jsem zvedav co to s tim udela..Bylo to zapnuty,ja to ale nezapinal..Vychozi nastaveni?

V routru problem nebude..S jinymi zarizenimi se pripojim..
S novym notebookem ne..Ted je problem az tak velky,ze neukazuje ani ikonku WiFi a v nastaveni site pise,ze nejsem pripojen k zadny siti..Kdyz kliknu pro opravu tak pise ze nejsem pripojem k zadny uprednostovani siti,ale ikonku stejne nezobrazi ani vyber siti k dispozici..