Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zpřístupnit obrázky při přednáškách?

Minulý týden jsem měl 6 besed s dětmi ve školách. Moc by se mi líbilo, kdybych jim mohl i zprostředkovat obrázky, jelikož jak známo, jeden obrázek je za 284 slov.
Třídy nebývají vybaveny počítači a projektory. Tahat se s rolemi papíru se mi rozhodně nechce.
Neexistuje nějaké zařízení, abych mohl třeba promítat prezentaci přímo z tabletu, někam na zeď?
Nebo nenapadá vás, jak ty obrázky dětem ukázat, bez obíhaní třídy s tabletem, či kolováním tabletu?
K dispozici mám:
Tablet Samsung Galaxy Note 10.1 edition 2014
USB (OTG)

V podstate nic o tom nevim, sam projektor nemam, ale realizovatelne napady vidim dva.

1. Sem tam nekdo vyrobi smartphone se zabudovanym projektorem, jak dobre to funguje netusim, ale je to moznost, jak by se problem dal resit.

2. Existuji miniprojektory. Tam je zase otazka, jestli najdes nejaky, ktery ma ovladace pro Android. OTG pises, ze mas, takze pokud by byly ovladace, tak by to melo behat na tvem tabletu OK.

Urcite se da promitat primo na bilou zed, tam jde jen o to, ze na platne mas lepsi ostrost obrazu, ale kde by ve skole nemeli platno, tak to proste promitnes na zed, lip to neporesis.

No urcite zkus prohledat Google na recenze kvuli kvalite obrazu, co z toho jde.

Jinak ja to ted taky chvili studoval a treba ASUS ZenBeam E1 umi MHL a ma ovladace i pro Android, tvuj tablet taky umi MHL, takze ten by mel treba behat s tim tabletem. Ale cena lidova neni, projektory jsou ale drazsi, proto se trochu obavam, aby prave ve spatne kvalite obrazu nebyl hacek u toho levneho.

Spíše to bude chtít s vnitřní pamětí, abych mohl používat při přednášce tablet na něco jiného. Předvádím na něm třeba program na diktování s převodem na text. A právě bych třeba zobrazil obrázek, spustil ten program (eScribeDroid), přičemž děláme třeba to, že tablet koluje, každý řekne jednu větu z Červené Karkulky a co to ve výsledku napíše.

A já se domníval, že primárním účelem je, aby aspoň bylo něco vidět. Vezmu to tak, že zpětný projektor od Meopty neměl 1,5 kg, měl výkonnější světelný zdroj a stejně bylo obvykle potřeba aspoň trochu zatáhnout. Když vezmu zvětšovák se 100W trochu přežhavenou tepelnou koulí, tak za přímého slunečního světla toho také není moc k vidění.
Veledůležitý je světelný tok světelného zdroje a použitá technologie. Jsou dvě primární - TI mikrozrcátka, kde je nejmenší úbytek světelného toku, ale vyšší životnost a lepší provozní parametry a hlavně kontrast a LCD se všemi neduhy, mimo ceny a možného rozlišení.
Za schůdnější variantu považuji se zeptat, zda tam nemají k půjčení TVP.

I dobrý projektor ve dne bez zatemnění vyžaduje projekční plochu, na zdi to nic moc nebude. Jako jedině schůdné mi připadá vzít větší TV, samotný panel bez podstavce není těžký a dá se určitě nějak improvizovaně opřít nebo zavěsit (šňůrkou na tabuli) a moc to nestojí. Do auta se to vejde a v nouzi i do autobusu :-)

Miniprojektory jsou asi jen na hraní (v reálu jsem ho neviděl, ale máme několik normálních projektorů a vím, co si mám představit pod svítivostí 1000 lm a méně).
Takže bych doporučil nějaký normální projektor:
třeba benq-ms506# udávají váhu 1,8kg.
Případně něco z bazaru, kam se za cca 2000 koupí nová lampa?
Promítání na zeď je v pohodě...

No Krata vyse pise, ze maji miniprojektory malo lumenu a tudiz vhodne jen do zatemnele mistnosti, coz v tich skolach casto nelze, takze jestli mas praktickou zkusenost, je to nejak pouzitelne i v nezatemnele mistnosti a kolik lumenu je potreba?