Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem AMD Phenom II X6 1090T Black Edit. taktovací hodnoty

zdravím.

Nemáte někdo náhodou k dispozici taktovací hodnoty na v nadpisu zmíněný procesor? Na Google jsem něco málo našel ale já se k těm hodnotám nedokážu přiblížit. Při kvalitním chlazení to údajně lze přetaktovat z 3,2Ghz na 4Ghz ale já z toho nevymňouknu víc než 3,7Ghz pak je systém nestabilní při zátěži. Teplotu mám pod kontrolou. Mám podezření na špatně nastavené hodnoty v AMD Overdrive (přes BIOS mi systém padá pořád). Pokud by jste někdo měl zkušenosti s taktováním tohoto procesoru, budu rád za každou radu. Díky.

AMD Phenom IIX6 1090T
ASUS M5A78L-USB3
Kingston 4×4Gb 1600Mhz
Corsair GS800

AMD Overdrive

• Pres "AMD Overdrive" to snad stabilni ani udelat nejde, OC proved jen pres BIOS, tento taktovaci 'SW' je zcela k nicemu a vermi, stracis s nim jen cas.
• Jestli ten Phenom taktujes "Nad" frekvenci "TURBO", tak ho pred OC musis 'v BIOSe' dezaktivovat.
TiP ~Pred vlastnim nastavenim BIOSu, tento SW odinstaluj, aby ti po spusteni neprebijel tvé nastavené svojemy hodnoty.
* Pred OC, bych overil i posledni dostupnou verzi tvého BIOSu, kde novejsi verze muze podat neco stabilnejsiho.

Jo ze všech článků o taktování CPU jsem vypozoroval že většina lidí taktuje přes BIOS a přes Overdrive nikdo.. mělo mi dojít proč. Každopádně BIOS jsem včera aktualizoval ale ani tam se nedokážu vyškrábat přes 3,7Ghz, musím něco dělat špatně proto jsem se ptal na ty hodnoty. Díky za rady.