Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sdílená tiskárna

Dobrý den

Můj nový stolní počítač mi nechce ukázat ostatní počítače a tiskárny v síti. Zkoušel jsem vypnout Firewall, ale nepomohlo to. Mám Windows 10 a jsem s ním spokojený, ale tohle mě opravdu naštvalo. Také s kamarády nemohu hrát hry přes LAN. Opravdu nechápu co s tím je. Předem děkuji za odpověď.

to je síťová tiskárna s lan kabelem, nebo nějaký usb krám nasdílený v síti?
řešení mě zatím žádné nenapadá, jen pro vyjasnění.

Také s kamarády nemohu hrát hry přes LAN

tam bych viděl problém s routerem v cestě. nepíšeš, v jaké síti leží herní server.
jestli se to týká "lanparty", tj. všechny pc na jeden switch, pak už je 99% viníkem firewall - bývá i v antivirových verzích "internet security".

Je to tiskárna nasdílená v síti

to bývá problém přístupových práv. bohužel u home verzí windows je to bastl, závislý na chování firewallů.
nepíšeš, co přesně máš za antivir.
tvůj pc na tu nasdílenou tiskárnu vidí? ovladač se podařilo nainstalovat bez chyby?

kamarádi jsou připojeni bez kabelu na svých noteboocích

jsou připojeni ke tvému routeru, nebo u sebe doma? vidí na tebe?
nevěřím že máte přes všechny domácnosti jednu společnou síť.