Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vista pridani hardwaru

Dobry den, koupil jsem si bluethoot adapter se softwarem , ktery neni kompatibilni s Vistou kterou mam.U Visty nemohu nalest pridani hardwaru :-( Notebook Acer Aspire 5630 Vista Home Premium. Dekuji za radu.

Napis vyrobcu a typ.
Odkial si to kupil?

v spravcovi zariadeni v menu Zobrazit - podla pripojenia. Rozbal si ACPI PC - ACPI bus - PCI bus - rozbal vsetky USB kontrollery, pod kazdym bude USB root hub, mas pod niektorym z nich nejake dalsie zariadenie? Ake?
V ovladacich paneloch ti nahodou nepribudla ikona s bluetooth alebo nejaka o zariadeniach na pripojenie?

Az nyni se mi po zavedeni bluethootu objevilo ze byl nalezen novy hardware a potrebuje ovladace ktere ale nemam predtim mi po vlozeni do usb nic nepsalo takze musim vyhledat softwar s driver ze ? Ja myslel ze to umi samo nainstalovat

"USB Bluetooth Adapter" nie je ani vyrobca ani typ
Bolo to snad v niecom zabalene, na tom obale je urcite napisany aj vyrobca aj typ a urcite aj kopa dlasich informacii.
Mal si k tomu pridane nejake CD, nie? Je na nom ovladac pre vistu? Ak nie a ak bolo na obale napisane ze to podporuje len WinXP tak naco si to kupoval ked mas vistu?

Mám USB adaptér Delock USB Mini, s dosahem do 50m, po zasunutí do portu, WinXP našly nový hardware, přiřadily mu označení Generic Bluetooth Radio a nainstalovaly si ještě Microsoft Bluetooth Enumerátor. Adaptér chodí, přes aplikaci FMA se spojím se svým telefonem, můžu synchronizovat kontakty, ovládat přes pluginy PC atd, atd... Možná mají ovládače od výrobce ještě nějaké featůry navíc, ale i když jsem je nainstaloval, nepoznal jsem rozdíl ve funkčnosti. Když umí takový předpotopní systém, jaký jsou WinXP, očuchat si zařízení a nainstalit mu obecný ovládače, tak proč to neumí super-hyper-mega Visty?

Visty to vedia tiez so spravnym hardwarom - ZAVISI OD VYROBCU HW
Akurat si nie som isty ci niektora z home verzii visty nema nieco "odstranene".
Marne sa tu clovek snazi vydolovat z dotazovatela akekolvek informacie, uz to ze raz mu nic nenaslo potom zrazu naslo svedci o niecom...
P.S. uz som na vlastne oci videl ako niekto USB konektor nacpal do LAN konektora (diery) a samozrejme cudoval sa ze preco to nefunguje :-)

Ono taky dotazovatel v tom může být nevinně - když si někdo koupí BT za dvě kila v Interšpáru, tak pak může hledat typ a výrobce kde chce. Většinou na obalu najde malýma písmenkama Made In Tchaiwan nebo Hong-Kong a to je tak asi všechno. Když bude mít štěstí, tak tam bude ještě nějaký www, ale nikdo nezaručí, že to bude výrobce :-)

V tom pripade tam mas problemov viac. Po vlozeni USB zariadenia musi OS reagovat (nemusi nic vypisat ale mal by si mat v spr.zariadeni to USB zariadenie), USB je hotplug.
Kto tam instaloval tie Windows? (je to predinstalovane od vyrobcu)? Skus najnovsie ovladace (stranky vyrobcu notebooku).

Problem je v tom ze nie si schopny jasne napisat co sa naslo, kedy sa naslo, ako je to v spravcovi zariadeni, prip. ake to ma Device ID (pravy klik vlastnosti), apod. Ci je k tomu CD alebo nie, ak ano co je na CD, atd. My tu fakt nie sme jasnovidci.
Ak to nefunguje skus to na WinXP. Ak to nefunguje ani tam tak to chod vratit ze to nefunguje.