Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem životnost u ssd disků vs operační paměťi ?

zdravím,
měl bych na Vás jeden dotaz, kvůli mému brouku v hlavě:)..už nějakou dobu přemýšlím, zda u operačních pamětí RAM dochází také ke zkracování životností neustálým přepisováním, jako u SSD disků ?

budu vám moc vděčný za odpověď

Myslím, že kvalitní RAM či SSD vydrží mraky let. Životnost se zkracuje logicky u všeho, ale záleží spíše na tom, v jakém je to řádově měřítku.
Válí se mi doma 15 let starý počítač, který samozřejmě zaostává naprosto ve všech dnešních standardech, ale byla to jiná kvalita než dnes, tudíž asi ještě něco vydrží :-)