Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rada ohledně monitoru

Dobrý den,
chtěl bych zkusit prohnutý monitor ( primárně na hraní a filmy ) ale mam poměrně obavuz VA panelu co jsem koukal na srovnání nevyšel příliš dobře například proti IPS.
Líbil by se mi například tento http://www.bohemia-computers.cz/product/458955/SAM SUNG-MT-LED-LCD-24-LC24F390FHUXEN

Ale jak už jsem řekl nejsem si jist tím panelem. Máte nějaké zkušenosti popřípadě doporučíte mi nějaký prohnutý monitor cca okolo 6-ti tisíc ? když ušetřím zlobit se nebudu.

Děkuji.

V téhle úhlopříčce je prohnutí zbytečnost, zkreslení barev v okrajích monitoru okem v podstatě nepoznáš. Má to význam až u úhlopříček cca nad 30´, abys měl celou plochu monitoru přibližně stejně daleko od očí (s ohledem na vzdálenost od monitoru, ve které sedíš).

prohnuti od nejakejch 40" mozna spis 50" vejs

Platí hlavně pro televize, kde je pozorovací vzdálenost několikanásobkem úhlopříčky, ale vezmi si, že od monitoru sedíš cca 60 - 80 cm, což už je dost i na 30 palců, tak proto (on je na tuhle vzdálenost docela velký monitor už i kolem 27 palců, a je tam spíš důležitější rozlišení - FHD na tom vypadá tragicky, ve WIN to má ikony jako kráva a hrubý rastr).