Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem EVGA GTX 1080 FTW HYBRID GAMING cvrdlikání cívek,hluk napětí

Zdravím,včera jsem koupil tento typ karty.Po nepříznivé zkušenosti z Gigabyte 1070 G1 gaming
která mi v zátěži tedy ve hrách vydávala cvrdlikot cívek.Jelikož mám pc hned vedle své hlavy na stole nic příjemného.

Tak jsem začal hledat adekvátní náhradu a znova utrácet za stejně výkonou kartu jse mi nechtělo.Proto jsem zvolil EVGU dočetl jsem se o ní samozřejmě jen to nejlepší.Ale po zapojení mě čekalo nepříjemné zjištění.Z karty jse ozývá hluk napětí,přímo z místa kde jsou zapojeny dva osmipiny a to jsem jen na ploše ve windowse bez zátěže.Jako bonus jse k tomu ve hrách přidá cvdrlikot z cívek ne tak výrazný jako u Gigabyte.Takže jsem na tom hůř než předtím.Kartu vrátit nemohu kupována na firmu

Jediný co mi napadá.Jestli to nemůže být zdrojem?že by nějak kolísalo napětí?
Tuším že mám Zalman ZM600-LX dnes zkusím kartu do druhého pc.
Se zdrojem corsair-650w

Můžete tedy někdo poradit v čem by mohla být chyba?

• Civky zas nejsou takovy problém, ty se daji zakapnout, ale s tim piskanim se potkavas i pri pouziti V-Sync ve hrach ?
• Jses i jisty, ze ten podivny zvuk pochazi z GKarty a né zdroje ? /*"UCHO" muze byt dobrym pomocnikem.
* A cim ma tu hodnotu snizit ? Zkus jednoduchy MSI AfterBurner : afterburner

TiP ~ Zda-li jde o 'OC|Overclock' verzi grafické karty, zkus ji na zkousku snizit jeji frekvenci VRAMemory'DownClock', jestli bude na dale piskat, /vic, min, vubec.
• Na misto integrovaného [V-Sync], pouzij, ci nastav v NVIDIA panel 'ADAPTINI' [V-Sync] + napajeci profil -> Vykon, +- by mela byt nastavena :.

•  Trojité vyrovnani: vypnuto
•  Rezim spotreby  energie: "maximálni vykon"
•  Maximalni pred-render renderovaných: "tu nejmensi hodnotu"
•  Akcelerace vice GPU/monitoru: rezim vykonu "jednoho monitoru !"
•  Optimalizace vlaken: "ON"
•  Vertikální synchronizace: "ADAPTIVNI"
•  PhysX: CPU

* Vyborné by byla moznost zkusit uvedenou grafickou kartu v jiném PC, na jiném zdroji.

Se zdrojem corsair-650w

• To je zcela invidualni, jen dle hodnoty vykonu je nemozné determinovat kvalitu, jestli kde mezi RM(i)650W a VS 650W bude rozdil .

No ty cívky by nakonec tak ani nevadili ale V-sync nepouživám mám Asus ROG z G-sync 165hz a ano i s tím V-syncem to dělá skoro žádná změna.A ze zdroje to stopro nejde dávál jsem ucho až ke kartě,takže vím že jde zvuk ze dvou 8pinů a pak ten cvrdlikot mi příde od někad z prostředka karty.

Uvidím večěr zkusím ten zdroj jestli se to nějak změní ale určitě ho budu nejspíš měnit za nějaký seasonic ty jsou prý jedny z nejlepších.

No ten zdroj, to zkousej prvni.

Ovsem EVGA mela ted opakovane problemy se spatnym chlazenim na pametech, takze to muze delat taky svy. Ikdyz jestli mas novou kartu, tak uz to ma byt opravene, u starsich dodavali nejake podlozky, ktere si tam uzivatele museli instalovat sami.

Muj nazor, zes chybil, mel ses tu prvne zeptat a koupit MSI nebo Asus, ktere jsou za me nejlepsi.