Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Sdílení internetového připojení

Dobrý den,

mám dosti závažný problém. Koupil jsem si router MSI RG60SE, abych si doma mohl nasdílet internetové připojení pro notebook či telefon. Jsem v podsíti a má IP je 192.168.1.101. Router má defaultně IP 192.168.1.1. Kamarád mi řekl, že tu samou IP má hlavní router, na který jsem připojen a proto, když zapojím MŮJ router, tak internet na PC neběží. Zkoušeli jsme tedy routeru přiřadit IP 10.0.0.1, což se nám povedlo, ale internet stále nejde na PC. A tak mám router hozený v krabici a nevím, co s ním. Nevím také, jaké adresy či jaké informace ještě potřebujete vědět, abyste mi poradili. Vše, co vím, to logicky sdělím. Prosím pomozte.

Doma mám net jinak zapojený takto. AP (přijímá) -> PC Děkuji všem :)

máš dostat ip adresu toho providerova routeru (192.168.1.1 - bude to gateway pro wan port tvého routeru), příslušnou masku, dns adresy, a tvoji ip (bude to WAN adresa tvojeho routeru).
(taky to můžeš získávat přidělené přes dhcp - opět viz nastavení wan portu)

pak si v jiném rozsahu 192.168.2.x, 192.168.0.x nebo třeba 10.0.0.x nastavíš vlastní LAN síť:
například adresa trouteru bude 192.168.0.1 - tu použiješ později v nastavení tcp/ip počítačů jako bránu.
maska LAN je obvykle 255.255.255.0

na počítačích:
ip si zvolíš třeba 192.168.0.11 ... atd.
maska 255.255.255.0
brána = ip tvojeho routeru 192.168.0.1
dns necháš ty od providera (někdo tu používá adresu routeru)

ale pokud má provider adresu 192.168.2.1, a chtěl by to jednou změnit, pravděpodobně se trefí do tvého rozsahu adres a bude problém, možná je lepší se uvelebit s LAN v rozsahu 10.0.0.x