Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zpomalený notebook,Firefox,Thunderbird,dokumenty-vše půl minuty hlásí neodpovídá, než naběhne

Chci se zeptat. Notebook mi nabíhá normálně, ale ostatní věci jsou velmi zpomalené. Jakmile otevřu Mozilu Firefox, nebo Thunderbird, nebo dokumenty (Word, Excel), všechno mi naběhne, hlasí ,,neodpovídá" a pak tak do půl minuty se to pohne a teprve otevře. A takhle každá nová stránka. Čím by to mohlo být?

Našel jsem v programech Mozila Maintenance Service, nevím, o co se jedná, jestli to nemůže mít souvislost?
Našel jsem nějaky Panther ve Windows, E252
je to modře, nikdy jsem to neviděl, tak taky nevím, jestli třeba tohle může souviset? Jinak nevím.

Mám notebook Acer, Windows 8.1, mám staženu Javu a zakázaný Javascript a AVG jsem odstranil, odinstalovat to nešlo, tak jsem ho dal ručně odstranit. Dalo to práci, ale snad je pryč. Začlo to dělat někdy kolem toho, kdy mi skončil měsíc zdarma AVG na ukázku, jestli tohle může souviset? Proto jsem to dal pryč, ale nepomáhá to.

Máš totální bordel ve windows - spouští se ti toho moc najednou po startu (takže najít si záložka po spuštění a povypínat hovadiny) No a podle toho jak si odstranil AVG bych raději rovnou obnovil systém ze zálohy, protože tam toho budeš mít daleko víc.

Projel jsem si notebook ADW cleanerem a nic. Potom Ccleanerem. Ale že je něco špatně vždy poznám podle 3 věcí.

Nejprve si obnovím notebook a je vše v pořádku nějaký čas. Ale po čase se ozve aspoň 1x za 3 dny takové pípnutí silnější přímo z notebooku, nikoliv z reproduktoru, něco jako zvuky ze starého pc, které bylo slyšet, i když to nemělo připojené žádné reproduktory na zvuk,
potom se při přijetí emailu zobrazují nečitelné texty v emailech v Thunderbirdu, musím dát odpovědět a pak se to chytne normálně ten text teprve
a poslední věc, co mi to pravidelně začně dělat, že ve Firefoxu jsou zmenšená ta pole v horním pravém rohu, zavřít, minimalizovat a okno. Jako že tomu tak 20% velikosti chybí
Tu1A

Jasně "MM" ale já jsem to upřesnil. IMHO, například nedávno jsem dělal netbook s 1 GB RAM a W7 Starter, byl naprosto nepoužitelný a choval se přesně tak, jak popisuje tazatel. Důvod? Málo paměti a slabý procesor. Nepomohl ani reinstal z recovery a odinstalace nepotřebných programů. Pomohlo jediné, jiný OS.:-) Od té doby jede jako šlak.

Ja len ze si myslim ze sa PC da este dnes pouzivat s 2GB. Nestudoval som ze co mu tam zabera RAM a ani jaky ma Windows a blbosti na pozadi (ono to ani nevidno na tom screenshote).
P.S. nech si vsima tie veci vtedy ked spusti firefox a neodpoveda, ze co sa deje (kto vytazuje CPU a kolko RAM je volne). Ked ma vtedy 0 RAM volne, tak ano treba riesit to.

Maintenance service nechaj na pokoji.
Avg (vseoebcne akykolvek antivir) sa musi odinstalovat inac furt bezi, neviem jak si to "len tak odstranil". Ano moze to s tym suviset.
Vo firefoxe si skontroluj doplnky a rozsirenia, a vsetky pozakazuj. Nejaka zmena?
Javu odinstaluj a javascript si povol. Mas to teraz uplne naopak.
Mozes tam mat trebars aj namapovane nejake sietove pismeno disku ktore neni monmentalne pristupne, alebo aj vadny HDD, alebo ine XY moznosti roznych problemov. Skontroluj si co sa spusta po starte v msconfig, otestuj si HDD povrch pomocou trebars HD Tune, odinstaluj ten antivir spravne.
Alebo obnov Windows na vyrobny stav a ak to potom pojde dobre tak si to uz nerozdrb.

pokud jsi antivir "odinstaloval" smazáním, pak spusť ms autoruns a všude zruš záznamy od avg.

ale je to skoro zbytečné, neoptimalizovaný systém rozvrtaný ccleanerem a "obohacený" spywarem nemá cenu zachraňovat. zkopíruj pryč svoje data, pokud tam nějaká máš, pak zvaž obnovu do továrního nastavení.

slabý hw s malou ram je na win7-8-10 použitelný jen teoreticky, je to maximálně pro jedinou běžící aplikaci. ale s tím sis acer vědomě kupoval, že to je ošizený shit.

No nevěděl jsem, co kupuju. Myslel jsem, že na pouhé brouzdání po internetu a práci s dokumenty Word a Excel je to jedno, co koupím. Nehraji žádné hry a nemám snad žádné náročné aplikace.

Mně to dělá pouze poslední dva týdny, před tím to 4 roky fungovalo bez problémů. 1x za půl roku jsem teda obnovoval Windows se zachováním svých souborů, ale tohle mi nedělalo nikdy a RAM, doplňky Firefoxu atd. to mám leta stále stejné. Až na ten dopňek NoScript.

Dnes ráno jsem chtěl sem napsat,že je to pryč a funguje to normálně konečně, ale po 10 minutách se to zase zpomalilo, tak nevím.

Někdo mi dopručil ten program na odinstalaci AVG, tak jsem ho pustil, nahlásilo to, že AVG nenalazen (smazal jsem ho,ano) a pak nějaké AVG security to smazalo.
Pak jsem smazal Javu a zakázal doplněk NoScript no a ráno to šlo normálně, ale jen 10 minut.

Tak zkusím ještě další rady, co tady bylo napsáno, ale až pozdě večer se k tomu dostanu zase.
Co znamená ,,spusť ms autoruns"? To je v tom příkazovém řádku?

Obnov to z recovery znova a potom odinstalovavaj antivir normalne z ovl.panely-programy, a ne mazat cosi.
Pisali sme hore ze ked sa to spomali tak mas pozerat v procesoch ze co to vytauzje a kolko je volne ram a ak je 0 tak aj ze ktory proces zere vela ram apod. Preco to nerobis?
Chod do ovl.panely-windows update a uplne vypni windowsupdate. Alebo este lepsie do pravy klik na tentopocitac-spravovat-sluzby najdi si tam sluzbu windows update, a zakaz jej spustanie uplne. A restartuj win. (potom by si mal vidiet v sluzbach ze neni spustena). Vyriesilo to problem?
A slova ms autoruns si napis do google. Plati to aj vseobecne pre vsetky slova ktorym nerozumies.
P.S. ak v sluzbach uvidis nejake sluzby antiviru, tak zakaz aj tie pripadne. Alebo to obnov zas z recovery a odinstaluj ho spravne.
P.S.2. a po trecovery tam nic neinstaluj. Ziadnu javu, NIC. Firefox z www.mozilla.com, a nic viac ti netreba.
pripadne flash player z www.adobe.com, ale potom si vo firefox nastav v doplnkoch nech sa nespusta automaticky ale "vzdy sa pytat". Dovod je ten ze flash je sracka a zabere ti cele CPU kvoli nejakej prijebanej pohyblivej reklame.