Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Opakované vymazání externího disku

Ahoj, má někdo zkušenost se samovolným smazáním externího disku. Filmy, fotky atd. Máme ho neustále připojený na TV a vždy po nějaké době najednou pustím tv, chci spustit disk a oznámí mi, že na disku nic není. Sranda je, že diskem to být nemůže. Nejdřív to udělal první disk, tak jsem si řekl, že to smazali děti. Odnesl jsem ho k záchraně a dal tam jiný. S tím se to stalo po nějaké době taky. Tak jsem pro změnu nechal zkusit obnovit data na tomto a mezitím tam vrátil ten původní, ze kterého zachránili většinu dat. A je to tu po ca 2 měsících zase, prázdný disk. tak nevím... může tv mazat nějakou chybou disk. Jinak si to neumím vysvětlit.
Děkuju.

ANO je to možné. Stačí si naplánovať nahrávanie nejakého TV programu, ale spustiť okamžité nahrávanie a TV si ten disk na ktorý má nahrávať naformátuje na použiteľný formát (pre ten TV). Potom po pripojení takéhoto disku k počítaču spravidla vyskočí chybové hlásenie, že disk nemá požadovaný formát a systém ho nedokáže zobraziť, alebo ten disk vôbec nedetekuje. Až po naformátovaní je disk použiteľný v počítači.

Je to preto lebo cinan co programoval firmware v TV je debil. Nechapem ze sa nad tym niekto divi, to plati uz aspon 5rokov (odkedy su smart TV)
Updatni firmware TV mozno sa tym nieco zlepsi, a nepouzivaj tam ostry disk, ale taky ktory si kazde 2mesiace sformatujes a nakopirujes na neho zas tie data.
P.S. a daval by som aj pozor na to jak TV vypinas, nech to nevypinas vypnutim 230V, ale normalne ovladacom.
P.S.2. a kludne to mohli udelat deti, alebo manzelka ked si sadne na ovladac a pomacka tam v menu ze sformatovat disk.