Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunkční přepínání 2 grafických karet na notebooku

Dobrý večer, mám tu menší problém s notebookem (http://www.notebookcheck.net/Sony-Vaio-VPC-SA41FX- BL.70892.0.html ) má 2 grafické karty integrovanou hd3000 a pak HD 6630m, vše jede v rámci možnosstí jak má, až na catalyst control center, nezobrazují se mi tam vůbec žádné možnosti a zobrazuje mi na výběr jen ze 2 3000, nikde není možnost manuálního přeptnutí, přeinstalovat ovladače a CCC jsem zkoušel, monitor mám samozřejmě v native modu, tak už nevím... hwmonitor mi 6630m vůbec nezobrazuje, v cpu-z se nějaké info zobrazí, ale jen jako kdybych byl bez ovladačů

Uz ti to niekedy fungovalo, alebo si ho prave nasiel niekde? Je to urcite model s 2grafikami?
Ovladace si instaloval ktore a odkial? Chod na sony.com stranky a najdi si ovladace pre ten model a nainstaluj odtial a pre obe grafiky.
Skus nejaku 3D hru alebo 3D benchmark ze kolko ma FPS, a porovnaj si to s nejakym benchmarkom na google ci to ide na AMD alebo na intel karte.
P.S. a v biose skontroluj ze je SG enabled.

Asi idealne bude tie posahane windows od nejakeho pana sformatovat, a nainstaluj tam Win nacisto, a potom ovladace zo sony.com, a vsetky potrebne, zacat chipsetom.
Ja som nepisal o CCC, pisal som o ovladacoch zo sony.com pre obe grafiky. A uz ked tam budes tak aj pre vsetk oostatne. A skontroluj si BIOS.

Trebars ale nejaky pan tu grafiku z notebooku vybral a predal ju osobitne v nejakom bazari.

Skus ist do windows update alebo spravcu zariadni, ze jake si najde ovladace pre tu grafiku sam W10 a nainstalit ich a restart.
Predtym maj nainstalene to vsetko pre W7 alebo W8.1, t.j. aplikacie budu tie co tam mal sony, a driver si updatne W10 na nejaky novsi. ALe bude to aj tak maglajz, ja by som pouzival Windows ktory tam dal vyrobca a ne zbytocne nezmyselne 10ky

Ja by som si pozrel ze jaky Win tam bol originalne (ci je pod baterkou/zospodu cislo pre W7, alebo ci je v ACPI tabulka MSDM pre W8.1, a podla toho nainstalil nacisto windows normalne z instalacky W7 alebo W8.1. Predtym by som ale skusal recovery (F10 po zapnuti resp. po restarte, lebo zapnuti vo W10 neni zapnuti ale len sleep lebo MS ojebuje).